Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

„PIERWSZE MIESZKANIE” RUSZY ZA 7 MIESIĘCY. JAKIE WARUNKI?

„Pierwsze Mieszkanie” ruszy za 7 miesięcy – czyli pierwszego lipca 2023 roku. Znamy więcej szczegółów taniego, rządowego programu wsparcia zakupu nieruchomości.

LICZBA BUDOWANYCH MIESZKAŃ
źródło: Pixabay

Jak powiedział w wywiadzie dla Super Expressu minister rozwoju i technologi program z założenia ma działać tak samo jak 500 plus – ma być dostępny dla każdego. Jak powiedział Waldemar Buda, bez gwiazdek i zastrzeżeń.

Ministerstwo rozwoju i technologii chce by z programu w ciągu najbliższych trzech lat skorzystało około 100 tysięcy osób. Program ma być skierowany do tych, którzy mieszkania jeszcze nie mają i nie ukończyły 45 roku życia.

Maksymalna kwota kredytu, którą będzie można wziąć w ramach programu ma wynieść 500 tys. zł dla singli i 600 tys. zł dla małżeństw i osób wychowujących dzieci. Kredyt przez 10 lat ma mieć gwarantowane oprocentowanie wysokości 2 procent.

Poza tym, jak powiedział Buda ministerstwo nie planuje wprowadzania ograniczeń związanych z maksymalną ceną metra kwadratowego kupowanego lokalu.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach na rynku nieruchomości rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Marcinem Jańczukiem analitykiem MetroHouse.

KREDYTY

Rząd zastanawia się, czy wprowadzić wakacje kredytowe dla rolników.

KREDYTY

Tanie kredyty mieszkaniowe - rząd pracuje nad ustawą.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

%d bloggers like this: