Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KPO

PIENIĄDZE Z KPO DLA HOTELI I RESTAURACJI

Przedsiębiorstwa z branży turystycznej, gastronomicznej i kulturalnej będą mogły od maja uzyskać środki na inwestycje przygotowujące je na ewentualny, kolejny kryzys po pandemii.

DŁUGI GASTRONOMII

Jak powiedział w rozmowie z PAP wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jan Szyszko chodzi o hotele, restauracje, czy małe kina, głównie poza dużymi miastami.

Budżet programu to 1 mld 200 mln zł. Wysokość wsparcia dla jednego przedsiębiorcy może wynieść od 50 tys. zł do 540 tys. zł, a przydzielanie pomocy koordynuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z instytucjami w regionach.

Pomoc nie będzie zaliczką – przedsiębiorcy będą inwestowali swoje pieniądze, a potem dostaną zwrot z KPO do 90 proc. wartości inwestycji. Refinansowanie może dotyczyć remontów, zakupu sprzętu czy wyposażenia.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...