Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

PIENIĄDZE Z KPO CORAZ BLIŻEJ? JEST WAŻNE POROZUMIENIE Z KE

Komisja Europejska podpisała umowy z Polską dotyczące finansowania z Funduszu Odbudowy – poinformowała rzeczniczka Komisji Europejskiej. Dodała, że trzeba jeszcze podpisać porozumienia operacyjne.

PIENIĄDZE Z KPO CORAZ BLIŻEJ? JEST WAŻNE POROZUMIENIE Z KE
Fot: Dimitris Vetsikas/Pixabay

Jak wyjaśniała Veerle Nuyts, Umowa Finansowania i Umowa Pożyczki pomiędzy Komisją a władzami polskimi zostały już sfinalizowane i weszły w życie. Są to niektóre z dokumentów prawnych, które muszą być podpisane w celu wykorzystania środków z Funduszu Odbudowy i umożliwienia ich wydatkowania.

Dodała, że inne dokumenty, które wymagają jeszcze podpisania to Ustalenia Operacyjne. Zawierają one techniczne zapisy, określające dowody, jakie musi dostarczyć państwo członkowskie – by wskazać, że dane etapy i cele, wymagane do wypłaty środków zostały osiągnięte.

Jak zaznaczyła rzeczniczka KE, po podpisaniu tych dokumentów państwa członkowskie mogą złożyć swój pierwszy wniosek o płatność.

Przypomnijmy, w czerwcu Komisja Europejska przyjęła polski Krajowy Plan Odbudowy (KPO). Ta decyzja otworzyła drogę do zatwierdzenia tego dokumentu również przez Radę UE, co było warunkiem wypłaty Polsce środków z Funduszu Odbudowy. Pieniądze jak dotąd nie zostały wypłacone.

CZYTAJ TEŻ: POLSKI KPO ZATWIERDZONY PRZEZ PAŃSTWA UE


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV