Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PIENIĄDZE PŁYNĄ DO TFI

PIENIĄDZE PŁYNĄ DO TFI

Hossa na GPW dotarła też do rodzimych funduszy inwestycyjnych. W styczniu fundusze inwestycyjne pozyskały ponad 4 mld zł, najwięcej od trzech lat – szacuje portal Analizy.pl. Do funduszy detalicznych trafiło 3,9 mld zł.

Jak podały Analizy pl, początek roku przyniósł wzmożenie napływów do funduszy inwestycyjnych i w styczniu umocniła się tendencja klientów do inwestowania głównie w fundusze dłużne. Ponadto, styczeń był trzecim najlepszym w historii miesiącem dla funduszy obligacji korporacyjnych, klienci wpłacili do nich 700 mln zł.

Pozycję lidera wśród funduszy utrzymało PKO TFI, które w ubiegłym miesiącu pozyskało od klientów 900 mln zł nowych środków.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...