Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

PIENIĄDZE DO WZIĘCIA: KREDYTY NA CZYSTE POWIETRZE

Pierwsze banki w lipcu zaoferują kredyty termomodernizacyjne w programie „Czyste powietrze”. Kredyt taki będzie można zaciągnąć na maksymalnie 12 lat, a jego wartość wyniesie nawet 100 tys. zł – poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK)

PIENIĄDZE DO WZIĘCIA: KREDYTY NA CZYSTE POWIETRZE

Bank Gospodarstwa Krajowego przywołując badania opinii społecznej podkreśla, że blisko połowa z Polaków (46 proc.) twierdzi, że smog jest poważnym problemem w okolicy której mieszkamy. Smog przyczynia się do zapadania na przewlekłe choroby, a wiele z nich zwiększa ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.
W świetle uchwał antysmogowych w najbliższych latach musimy zrezygnować z ogrzewania domów starymi i nieefektywnymi piecami, tzw. kopciuchami.
BGK będzie gwarantował kredyty udzielane przez banki na wymianę źródeł ciepła oraz termomodernizację domów w ramach programu „Czyste powietrze”.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Od dziś rusza nabór do trzeciej części programu Czyste Powietrze poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

POLSKA

Co dalej z programem czyste powietrze? W tej sprawie spotykają się dziś rano przedstawiciele narodowego funduszu ochrony środowiska, polskiej spółki gazownictwa i strona rządowa...

POLSKA

Termomodernizacja z dopłatą do 69 tysięcy złotych - na taką kwotę będą mogli liczyć mniej zamożni Polacy w 2022 roku. To efekt zmian w...

FIRMA

50 mln zł z UE na ekspansję zagraniczną MŚP. Przedsiębiorca może liczyć nawet na 800 tys. zł w w konkursie unijnym „Internacjonalizacja MŚP”, finansowanym...