Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

PIENIĄDZE DO WZIĘCIA DLA SAMORZĄDÓW RUSZA NABÓR DO FUNDUSZU „POLSKI ŁAD”

Dziś rusza nabór do funduszu dla samorządów w ramach programu „Polski Ład”. Do podziału w pierwszej transzy jest 20 miliardów złotych.

PIENIĄDZE DO WZIĘCIA DLA SAMORZĄDÓW RUSZA NABÓR DO FUNDUSZU "POLSKI ŁAD"

Samorządy mogą liczyć na 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania na inwestycje. Program obejmuje 35 obszarów gospodarki, a w pierwszym naborze priorytetami będą m.in. inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, czy w gospodarowanie odpadami.

Bank Gospodarstwa Krajowego będzie przyjmował wnioski o dofinansowanie i weryfikował je. Po zakończeniu naboru przekaże zbiorczy raport do komisji w KPRM. Komisja ta przygotuje rekomendację, na podstawie której Prezes Rady Ministrów zdecyduje o przyznaniu dofinansowania. Informację o przyznaniu dofinansowania samorząd otrzyma w aplikacji, za pośrednictwem której złożył wniosek. Wnioski można składać w formie elektronicznej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Czy to koniec tajemnicy bankowej w Polsce? O wchodzących w życie pierwszego lipca zmianach w Polskim Ładzie rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Grzegorzem...

BIZNES I POLITYKA

NIe będzie podatku od straty. Ale tylko przez rok. A później będzie jeszcze gorszy - bo obejmie więcej firm.

POLSKA

Rząd proponuje obniżkę podatków. Tym razem naprawdę. Ale obniżkę w stosunku do podwyżki, którą m.in. przedsiębiorcom zafundował w ramach Polskiego Ładu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Zmiana formy opodatkowania – kiedy skala podatkowa, podatek liniowy lub ryczałt? Termin mija już w poniedziałek

%d bloggers like this: