Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

PIENIĄDZE DO WZIĘCIA DLA SAMORZĄDÓW RUSZA NABÓR DO FUNDUSZU „POLSKI ŁAD”

Dziś rusza nabór do funduszu dla samorządów w ramach programu „Polski Ład”. Do podziału w pierwszej transzy jest 20 miliardów złotych.

PIENIĄDZE DO WZIĘCIA DLA SAMORZĄDÓW RUSZA NABÓR DO FUNDUSZU "POLSKI ŁAD"

Samorządy mogą liczyć na 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania na inwestycje. Program obejmuje 35 obszarów gospodarki, a w pierwszym naborze priorytetami będą m.in. inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, czy w gospodarowanie odpadami.

Bank Gospodarstwa Krajowego będzie przyjmował wnioski o dofinansowanie i weryfikował je. Po zakończeniu naboru przekaże zbiorczy raport do komisji w KPRM. Komisja ta przygotuje rekomendację, na podstawie której Prezes Rady Ministrów zdecyduje o przyznaniu dofinansowania. Informację o przyznaniu dofinansowania samorząd otrzyma w aplikacji, za pośrednictwem której złożył wniosek. Wnioski można składać w formie elektronicznej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie są wyzwania dla samorządów w nadchodzących, trudnych latach rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Walewskim, głównym ekonomistą BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym z czego wynika duża zmienność na Towarowej Giełdzie Energii rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym Biznesalert.pl.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak Bydgoszcz chce się uniezależnić energetycznie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Bruskim, prezydentem Bydgoszczy.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak drastycznie skoczyły ceny energii dla miast na przyszły rok, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Grzymowiczem, prezydentem Olsztyna.

%d bloggers like this: