Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

PIENIĄDZE DLA MAŁYCH KSIĘGARNI

Małe księgarnie do końca roku dostaną łącznie 3 miliony złotych – zapowiedział Minister Kultury Piotr Gliński.

PIENIĄDZE DLA MAŁYCH KSIĘGARNI

W ramach nowego programu „Certyfikat dla małych księgarni” realizowanego wspólnie z Instytutem Książki – Jeden podmiot będzie mógł otrzymać dofinansowanie do 30 tys. zł – m.in. na czynsz lub promocję działalności.

Od przyszłego tygodnia mali księgarze mogą składać wnioski o grant. Natomiast od połowy września rozpocznie się wypłata dofinansowania

Jak zapowiedział Minister Kultury pieniądze dostaną Księgarnie spełniające określone, jakościowe wymogi centrum kulturowego, gdzie będzie dostępna pogłębiona oferta, związana z cechami polskiej kultury.

Z formalnych wymogów należy posiadać maksymalnie do trzech filii a w swojej ofercie co najmniej tysiąc tytułów oraz uzyskiwać minimum 50 proc. dochodu ze sprzedaży książek.

To będzie pierwsza tego typu pomoc, uruchomiona pilotażowo. Jednak zapowiedziano już jego kontynuacje niezależnie od wyników pilotażu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

%d bloggers like this: