Connect with us

Hi, what are you looking for?

FIRMA

PIENIĄDZE DLA MAŁYCH KSIĘGARNI

Małe księgarnie do końca roku dostaną łącznie 3 miliony złotych – zapowiedział Minister Kultury Piotr Gliński.

W ramach nowego programu „Certyfikat dla małych księgarni” realizowanego wspólnie z Instytutem Książki – Jeden podmiot będzie mógł otrzymać dofinansowanie do 30 tys. zł – m.in. na czynsz lub promocję działalności.

Od przyszłego tygodnia mali księgarze mogą składać wnioski o grant. Natomiast od połowy września rozpocznie się wypłata dofinansowania

Jak zapowiedział Minister Kultury pieniądze dostaną Księgarnie spełniające określone, jakościowe wymogi centrum kulturowego, gdzie będzie dostępna pogłębiona oferta, związana z cechami polskiej kultury.

Z formalnych wymogów należy posiadać maksymalnie do trzech filii a w swojej ofercie co najmniej tysiąc tytułów oraz uzyskiwać minimum 50 proc. dochodu ze sprzedaży książek.

To będzie pierwsza tego typu pomoc, uruchomiona pilotażowo. Jednak zapowiedziano już jego kontynuacje niezależnie od wyników pilotażu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.