Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNEK PRACY

PIE: WYSOKIE PŁACE PRZESZKADZAJĄ FIRMOM

Wysokie koszty pracownicze to główna bariera utrudniającą działalność firmom.

MILIARDY NA BUDOWĘ DRÓG
foto: pixabay.com

Jak wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego a taką odpowiedź w kwietniu wskazało 67 proc. badanych firm, czyli o 2 pkt. proc. mniej niż w marcu.
Na kolejnych miejscach znalazły się: niepewność sytuacji gospodarczej (55 proc.; spadek mdm o 1 pkt. proc.) i rosnące ceny energii (53 proc.; spadek o 3 pkt. proc.).

PIE podaje, że rosnące koszty pracownicze sprawiały problem przede wszystkim firmom budowlanym (73 proc.). Przedsiębiorstwa z tej branży częściej niż inne skarżyły się też na niedostępność pracowników (59 proc.) i produktów (21 proc.).

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanych dopłatach do zakupu samochodów elektrycznych w tym również używanych, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Gisem z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co zmieni reforma rynku bilansującego i jak może poprawić wyceny energii elektrycznej, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Wapińskim z PSE

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile kosztuje utrzymanie Spodka i jakie są koszty największych konferencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Wojciechem Kuśpikiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Wspierania...

INNE

Gdański port unieważnił postępowanie na hub w którym ma przeładowywane być m.in zboże. Spółka nie podała przyczyn anulowania postępowania.