Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

PIE: WYSOKIE CENY ROPY I POWRÓT INFLACJI

PIE: WYSOKIE CENY ROPY I POWRÓT INFLACJI

Wysokie ceny ropy zagrażają globalnej gospodarce ponownym wzrostem inflacji – alarmują ekonomiści Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

W najnowszej edycji Tygodnika Gospodarczego analitycy PIE opisują, że pierwotnie zakładano iż deficyt podaży ropy w czwartym kwartale wyniesie jeden milion baryłek dziennie.

Jednak w obliczu decyzji Arabii Saudyjskiej o przedłużeniu cięcia wydobycia o 1 mln baryłek dziennie i Rosji o ograniczeniu eksportu o 0,3 mln baryłek dziennie do końca roku pierwotne szacunki należy zrewidować w górę. Według PIE deficyt ropy w czwartym kwartale wyniesienie 2.7 mln baryłek dziennie.

Analitycy zauważają, że część ośrodków już podniosła prognozowaną cenę ropy na koniec roku do 100 dolarów za baryłkę.

PIE: WYSOKIE CENY ROPY I POWRÓT INFLACJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: