Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

PIĄTY POZEW PRZECIW GOOGLE

Kolejny pozew przeciw Google – firma ma nadużywać monopolu

POZEW PRZECIW GOOGLE
foto: unsplash.com

Ta historia może zainteresować wielu z państwa korzystających z reklam Google. Alphabet został pozwany przez departament Sprawiedliwości USA za nadużywanie monopolu. Zdecydowana większość kampanii reklamowych w internecie oparta jest o narzędzia i usługi, które daje Google.

Alphabet daje możliwość nie tylko prezentacji treści firm, ale też dostarcza narzędzia, które pozwalają sprawdzić, czy wykupiona w Google reklama była skuteczna. Innymi słowy. Płacimy Google za reklamę i Google sam na sprawdza czy była ona skuteczna.

O to właśnie Departament Sprawiedliwości i grupa stanów pozwały Google, oskarżając spółkę o nadużywanie monopolu na technologię, która napędza reklamę online.

CZYTAJ TEŻ: SŁABE WYNIKI JOHNSON&JOHNSON. ALE RYNEK SPODZIEWAŁ SIĘ JESZCZE GORSZYCH

W pozwie Departament Stanu domaga się wymuszenia na Alphabecie sprzedaży części produktów. To miałoby doprowadzić do rozbicia monopolu na rynku reklamy online. To już piąty pozew antymonopolowy wniesiony przez amerykańskich urzędników przeciwko Google od 2020 roku.

Google od dłuższego czasu oskarżane jest przez wydawców stron internetowych internetowych o to, że zaniża zyski z wyświetlanych na stronach reklam.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PIĄTY POZEW PRZECIW GOOGLE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nowej, generującej tekstowe odpowiedzi sztucznej inteligencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Bartoszem Brzezińskim, programistą, COO i współzałożycielem SentiOne.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

FIRMA

Wyższa składka zdrowotna dla przedsiębiorców już od lutego.

GOSPODARKA

Stare auta niemile widziane w centrum Warszawy.

%d bloggers like this: