Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

PIASKIEM PO OCZACH FIRMOM WINDYKACYJNYM

Spółki windykacyjne mogą mocno odczuć zmiany jakie zamierza wprowadzić ustawodawca – ocenia Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami, w opinii do projektu ustawy o podmiotach obsługujących kredyty i nabywcach kredytów.

WIĘCEJ KREDYTÓW
Fot: Andrea Piacquadio/Pexels.com

Ustawa ma wdrożyć m.in. przepisy UE w zakresie kredytów zagrożonych. Jak czytamy w opinii: „Proponowane regulacje oraz opłaty , a także konieczność pokrywania wynagrodzenia podmiotu obsługującego nabyty kredyt oznaczałoby drastyczny, bo o kilkadziesiąt procent spadek marży nabywców wierzytelności” – ocenia polski związek zarządzania wierzytelnościami.

Projekt ustawy został skierowany do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów, z uwzględnieniem części uwag po etapie konsultacji.
Ustawa ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...

UNIA EUROPEJSKA

Afera w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, która może spowodować utratę ogromnych środków z unijnej kasy.