Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE

PHILIP MORRIS KUPUJE PRODUCENTA LEKÓW

Zarządzany przez polskiego menedżera Jacka Olczaka Philip Morris o krok od przejęcia brytyjskiego producenta leków Vectura. Jacek Olczak robi kolejny ogromny krok w przetransferowaniu producenta m.in. papierosów Marlboro do świata post-papierosowego. Akcje Philipa Morrisa lekko drożeją w notowaniach przed-sesyjnych w USA.

Rada Nadzorcza Vectury zaakceptowała wczoraj ofertę złożoną przez Philippa Morrisa przejęcia spółki za kwotę 1.3 miliarda dolarów. Philip Morris wygrał w ten sposób licytację z amerykańskim funduszem Carlyle. Przejęcie budzi na świecie duże kontrowersje – Vectura jest znana głównie z produkcji leków przeciwko Astmie. Tymczasem Philip Morris to wciąż jeden z największych na świecie producentów papierosów. Ale Jacek Olczak, który został niedawno prezesem globalnego koncernu odważnie kroczy w kierunku świata bez papierosów. Kilka tygodni temu trafił na czołówki światowych gazet gdy ogłosił, że za 10 lat w Wielkiej Brytanii nie będzie już marki Marlboro. A teraz dopina zakup producenta leków.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.