Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

PHILIP MORRIS KUPUJE PRODUCENTA LEKÓW

Zarządzany przez polskiego menedżera Jacka Olczaka Philip Morris o krok od przejęcia brytyjskiego producenta leków Vectura. Jacek Olczak robi kolejny ogromny krok w przetransferowaniu producenta m.in. papierosów Marlboro do świata post-papierosowego. Akcje Philipa Morrisa lekko drożeją w notowaniach przed-sesyjnych w USA.

PHILIP MORRIS KUPUJE PRODUCENTA LEKÓW

Rada Nadzorcza Vectury zaakceptowała wczoraj ofertę złożoną przez Philippa Morrisa przejęcia spółki za kwotę 1.3 miliarda dolarów. Philip Morris wygrał w ten sposób licytację z amerykańskim funduszem Carlyle. Przejęcie budzi na świecie duże kontrowersje – Vectura jest znana głównie z produkcji leków przeciwko Astmie.

CZYTAJ TEŻ: RZĄD SZYKUJE TARCZĘ ANTYŁADOWĄ. WRESZCIE (ZMIANY W POLSKIM ŁADZIE)

Tymczasem Philip Morris to wciąż jeden z największych na świecie producentów papierosów. Ale Jacek Olczak, który został niedawno prezesem globalnego koncernu odważnie kroczy w kierunku świata bez papierosów. Kilka tygodni temu trafił na czołówki światowych gazet gdy ogłosił, że za 10 lat w Wielkiej Brytanii nie będzie już marki Marlboro. A teraz dopina zakup producenta leków.

PHILIP MORRIS KUPUJE PRODUCENTA LEKÓW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

EUROPA

W grudniu 2022 roku nastąpił spadek produkcji przemysłowej w strefie euro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O uchylonych kontrowersyjnych przepisach dotyczących pośrednich transakcji rajowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Magdaleną Dymkowską, partnerem w Zespole Cen Transferowych w MDDP.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

%d