Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

PHILIP MORRIS KUPUJE PRODUCENTA LEKÓW

Zarządzany przez polskiego menedżera Jacka Olczaka Philip Morris o krok od przejęcia brytyjskiego producenta leków Vectura. Jacek Olczak robi kolejny ogromny krok w przetransferowaniu producenta m.in. papierosów Marlboro do świata post-papierosowego. Akcje Philipa Morrisa lekko drożeją w notowaniach przed-sesyjnych w USA.

PHILIP MORRIS KUPUJE PRODUCENTA LEKÓW

Rada Nadzorcza Vectury zaakceptowała wczoraj ofertę złożoną przez Philippa Morrisa przejęcia spółki za kwotę 1.3 miliarda dolarów. Philip Morris wygrał w ten sposób licytację z amerykańskim funduszem Carlyle. Przejęcie budzi na świecie duże kontrowersje – Vectura jest znana głównie z produkcji leków przeciwko Astmie.

CZYTAJ TEŻ: RZĄD SZYKUJE TARCZĘ ANTYŁADOWĄ. WRESZCIE (ZMIANY W POLSKIM ŁADZIE)

Tymczasem Philip Morris to wciąż jeden z największych na świecie producentów papierosów. Ale Jacek Olczak, który został niedawno prezesem globalnego koncernu odważnie kroczy w kierunku świata bez papierosów. Kilka tygodni temu trafił na czołówki światowych gazet gdy ogłosił, że za 10 lat w Wielkiej Brytanii nie będzie już marki Marlboro. A teraz dopina zakup producenta leków.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PHILIP MORRIS KUPUJE PRODUCENTA LEKÓW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

%d bloggers like this: