Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PGNIG: ZYSK NETTO 2Q21 0.58 MLD ZŁ

Wysokie ceny paliw pomagają PGNIG. Spółka szacuje swój zysk za 2 kwartał na 580 milionów złotych.

PGNIG: ZYSK NETTO 2Q21 0.58 MLD ZŁ

To co prawda gigantyczny spadek wobec ponad 5 mld zł zysku przed rokiem – ale przed rokiem spółka zaksięgowała sobie korektę faktur od Gazpromu na ponad 5.5 mld złotych.
Najlepiej rok do roku w PGNiG wypadł sektor wydobywczy. Ceny ropy i gazu rok temu przechodziły pandemiczne załamanie – więc ich odbicie w tym roku spowodowało 12-stokrotny wzrost zysku EBITDA tego segmentu spółki – do ponad 1.4 mld złotych. Dobrze radził sobie też segment dystrybucji dzięki wyższym o prawie 4% taryfom za tłoczenie gazu do domów i firm.
Dane, które opublikowało wczoraj PGNiG nie są jeszcze ostateczne, finalny raport poznamy na początku września.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

ŚWIAT

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed...

POLSKA

Pozytywnie wynikami za pierwsze trzy miesiące 2022 roku zaskoczył drugi pod względem wielkości aktywów bank w naszym kraju, czyli Pekao SA.

%d bloggers like this: