Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

PGNIG Z NOWYMI ZŁOŻAMI GAZU W NORWEGII

Polski producent gazu ziemnego zwiększy wydobycie tego surowca o 0.33 mld metrów sześciennych rocznie. PGNiG rozpoczyna prace projektowe, z których celem jest opracowanie szczegółowego planu eksploatacji złoża King Lear na Morzu Północnym.

PGNIG Z NOWYMI ZŁOŻAMI GAZU W NORWEGII
Źródło: PGNIG

W 2019 roku Grupa kapitałowa PGNIG zakupiła 20 procent udziałów w złożu King Lear znajdującym się na Norweskim Szelfie kontynentalnym. Koncern rozpoczął tym samym plan zagospodarowania złoża, a rozpoczęcie produkcji jest zaplanowane na 2027 rok. Początkowe dane mówią o 4 bezzałogowych platformach wiertniczych, które będą podłączone pod wydobycie ze złoża Valhall, które PGNIG aktualnie eksploatuje. Wyprodukowany surowiec będzie trafiał do Polski rurociągiem Baltic Pipe.

CZYTAJ TEŻ: PGNIG – ZYSK ZGODNY Z OCZEKIWANIAMI


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PGNIG Z NOWYMI ZŁOŻAMI GAZU W NORWEGII

PGNIG jest największym producentem gazu ziemnego w Polsce, rocznie pozyskuje 3.6 mld metrów sześciennych gazu. Wydobycie na złożu King Lear jest oszacowane na 330 mln metrów sześciennych gazu rocznie. Polska rocznie zużywa 20 mld metrów sześciennych gazu rocznie.

CZYTAJ TEŻ: BALTIC PIPE NA POLSKIM LĄDZIE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Polskie Górnictwo naftowe bierze kredyt na zakup gazu. Spółka podała, że zawarła umowę kredytową z bankiem Pekao są na dwa lata w wysokości do...

POLSKA

Koncern PKN Orlen zaczyna kolejną fuzję - tym razem z PGNiG.

POLSKA

PGNiG zapowiada niższe ceny gazu dla biznesu.

POLSKA

Rosja wstrzymała dostawy gazu do Polski w ramach kontraktu jamalskiego. Wszystko dlatego, że wbrew żądaniom Rosji Polska - a konkretnie zajmująca się odbiorem rosyjskiego...

%d bloggers like this: