Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

PGNIG Z NOWYMI ZŁOŻAMI GAZU W NORWEGII

Polski producent gazu ziemnego zwiększy wydobycie tego surowca o 0.33 mld metrów sześciennych rocznie. PGNiG rozpoczyna prace projektowe, z których celem jest opracowanie szczegółowego planu eksploatacji złoża King Lear na Morzu Północnym.

PGNIG Z NOWYMI ZŁOŻAMI GAZU W NORWEGII
Źródło: PGNIG

W 2019 roku Grupa kapitałowa PGNIG zakupiła 20 procent udziałów w złożu King Lear znajdującym się na Norweskim Szelfie kontynentalnym. Koncern rozpoczął tym samym plan zagospodarowania złoża, a rozpoczęcie produkcji jest zaplanowane na 2027 rok. Początkowe dane mówią o 4 bezzałogowych platformach wiertniczych, które będą podłączone pod wydobycie ze złoża Valhall, które PGNIG aktualnie eksploatuje. Wyprodukowany surowiec będzie trafiał do Polski rurociągiem Baltic Pipe.

CZYTAJ TEŻ: PGNIG – ZYSK ZGODNY Z OCZEKIWANIAMI

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

PGNIG jest największym producentem gazu ziemnego w Polsce, rocznie pozyskuje 3.6 mld metrów sześciennych gazu. Wydobycie na złożu King Lear jest oszacowane na 330 mln metrów sześciennych gazu rocznie. Polska rocznie zużywa 20 mld metrów sześciennych gazu rocznie.

CZYTAJ TEŻ: BALTIC PIPE NA POLSKIM LĄDZIE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

CENY

Gazprom wezwał Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do arbitrażu. Rosyjska spółka chce zmiany ceny gazu w kontrakcie jamalskim. PGNIG nie widzi do tego podstaw.

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.