Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

PGNIG WZYWA DO ZAPŁATY 245 MLN ZŁ KARY

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z tytułu umowy na dostawę i montaż bloku gazowo-parowego w elektrociepłowni na Żeraniu.

POLIMEX MOSTOSTAL
źródło: Polimex Mostostal

W skład obciążonego konsorcjum obok Polimexu z udziałem wynoszącym ok. 27% wchodzą też 3 spółki z grupy Mitsubishi.

Jako termin zapłaty wskazano w nocie 21 grudnia tego roku, podał Polimex w komunikacie.
W jego ocenie wyłączną przyczyną naliczenia kar umownych jest awaria turbiny parowej, za którą odpowiedzialne były spółki z grupy Mitsubishi.

Niezależnie od powyższego Polimex zamierza wspierać konsorcjantów w zakresie wyjaśnienia zasadności noty, zadeklarowano.

Polimex Mostostal jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły prawie 4 miliardów zł w ubiegłym roku. Spółka jest notowana na GPW; wchodzi w skład indeksu sWIG80.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...