Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PGNIG DOSTAŁ KREDYT 4.8 MLD ZŁ W PEKAO NA GAZ

Polskie Górnictwo naftowe bierze kredyt na zakup gazu. Spółka podała, że zawarła umowę kredytową z bankiem Pekao są na dwa lata w wysokości do 4,8 mld zł.

PGNIG DOSTAŁ KREDYT 4.8 MLD ZŁ W PEKAO NA GAZ

Według Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa decyzja o skorzystaniu z linii kredytowej podyktowana jest utrzymującymi się wysokimi cen paliw gazowych na giełdach towarowych energii w tym m.in. na Towarowej Giełdzie Energii w Polsce, Title Transfer Facility w Holandii oraz Trading Hub Europe w Niemczech.

Podpisując umowę z Pekao, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo skorzystało z gwarancji Skarbu Państwa, czyli mechanizmu przewidzianego w ustawie o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu.

Zarząd PGNiG podał, że będzie podejmował dalsze działania w kierunku zwiększenia dostępnych źródeł finansowania.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Koncern PKN Orlen zaczyna kolejną fuzję - tym razem z PGNiG.

POLSKA

PGNiG zapowiada niższe ceny gazu dla biznesu.

POLSKA

Rosja wstrzymała dostawy gazu do Polski w ramach kontraktu jamalskiego. Wszystko dlatego, że wbrew żądaniom Rosji Polska - a konkretnie zajmująca się odbiorem rosyjskiego...

POLSKA

Niespodzianka w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie. Prezes gazowej firmy Paweł Majewski zrezygnował ze stanowiska ze skutkiem od 8 kwietnia - poinformowała spółka nie...

%d bloggers like this: