Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PGNIG DOSTAŁ KREDYT 4.8 MLD ZŁ W PEKAO NA GAZ

Polskie Górnictwo naftowe bierze kredyt na zakup gazu. Spółka podała, że zawarła umowę kredytową z bankiem Pekao są na dwa lata w wysokości do 4,8 mld zł.

PGNIG DOSTAŁ KREDYT 4.8 MLD ZŁ W PEKAO NA GAZ

Według Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa decyzja o skorzystaniu z linii kredytowej podyktowana jest utrzymującymi się wysokimi cen paliw gazowych na giełdach towarowych energii w tym m.in. na Towarowej Giełdzie Energii w Polsce, Title Transfer Facility w Holandii oraz Trading Hub Europe w Niemczech.

Podpisując umowę z Pekao, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo skorzystało z gwarancji Skarbu Państwa, czyli mechanizmu przewidzianego w ustawie o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu.

Zarząd PGNiG podał, że będzie podejmował dalsze działania w kierunku zwiększenia dostępnych źródeł finansowania.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Orlen pozwany przez akcjonariusza PGNiG.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji na ryku kredytów mieszkaniowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK i wykładowcą w SGH.

POLSKA

Bankowy kryzys wokół WIBORu. Związek Banków Polskich przekonuje, że rozumienie postanowienia Okręgowego Sądu w Katowicach w kontekście tego, jakoby WIBOR miał być jest nieprawidłowy...

POLSKA

Rekordowa wartość Orlenu.

%d bloggers like this: