Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ZYSK NETTO PGE W W GÓRĘ

Polska Grupa Energetyczna wypracowała w pierwszym półroczu tego roku 2.72 mld złotych zysku netto. wobec 637 milionów złotych straty rok wcześniej. Wynik jest zgodny z wcześniejszymi szacunkami spółki.

ZYSK NETTO PGE W W GÓRĘ

Nakłady inwestycyjne grupy w I półroczu 2021 r. sięgnęły 2,2 mld zł i były o 0,3 mld zł niższe rok do roku.

CZYTAJ TEŻ: CENY STALI PRZESTAŁY ROSNĄĆ. KIEDY STAL STANIEJE?

Według Grupy PGE wynik jest efektem prowadzonej restrukturyzacji działalności grupy oraz czynników jednorazowych – takich jak rozwiązanie rezerwy rekultywacyjnej w wysokości 930 milionów złotych. To także – w ocenie spółki – wynik nadspodziewanie korzystnych warunków rynkowych, takich jak m.in. spadek importu energii elektrycznej do Polski i silny wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną w wyniku dynamicznego wzrostu gospodarczego po okresie epidemii.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

RYNKI

Polska Grupa Energetyczna planuje mega emisję akcji z której chce pozyskać aż 3 mld zł. Pozyskane pieniądze maja iść na m.in. na dekarbonizację oraz...