Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ZYSK NETTO PGE W W GÓRĘ

Polska Grupa Energetyczna wypracowała w pierwszym półroczu tego roku 2.72 mld złotych zysku netto. wobec 637 milionów złotych straty rok wcześniej. Wynik jest zgodny z wcześniejszymi szacunkami spółki.

ZYSK NETTO PGE W W GÓRĘ

Nakłady inwestycyjne grupy w I półroczu 2021 r. sięgnęły 2,2 mld zł i były o 0,3 mld zł niższe rok do roku.

CZYTAJ TEŻ: CENY STALI PRZESTAŁY ROSNĄĆ. KIEDY STAL STANIEJE?

Według Grupy PGE wynik jest efektem prowadzonej restrukturyzacji działalności grupy oraz czynników jednorazowych – takich jak rozwiązanie rezerwy rekultywacyjnej w wysokości 930 milionów złotych. To także – w ocenie spółki – wynik nadspodziewanie korzystnych warunków rynkowych, takich jak m.in. spadek importu energii elektrycznej do Polski i silny wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną w wyniku dynamicznego wzrostu gospodarczego po okresie epidemii.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZYSK NETTO PGE W W GÓRĘ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Akcjonariusze bez dywidendy z PGE.

RYNKI

Zysk netto grupy Asseco Poland, największej rodzimej spółki informatycznej w pierwszym kwartale wzrósł o 5,6 proc. rok do roku, do 108 mln zł. Wynik...

RYNKI

Większymi przychodami, ale niższym zyskiem zakończył pierwszy kwartał lider polskiego e-handlu, czyli Allegro. Spółka obniża też prognozę wyników na cały 2022 rok.

RYNKI

W pierwszym kwartale PGE, największa krajowa grupa energetyczna sprzedała mniej prądu i ciepła ale i tak jak zyski i przychody okazały się wyższe niż...

%d bloggers like this: