Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PGE ROZPOCZĘŁA OBRONĘ TUROWA W BRUKSELI

PGE, właściciel kopalni Turów uruchomiło kampanię PR w obronie zakładu. Jak poinformowała spółka ruszyła druga odsłona kampanii „Green Deal, not a Grim Deal – Zielony Ład, a nie dzika transformacja”

PGE ROZPOCZĘŁA OBRONĘ TUROWA W BRUKSELI

W przekazanym komunikacie PGE informuje, że 8 czerwca w Brukseli rozpoczęła się druga odsłona międzynarodowej kampanii informacyjnej której celem jest komunikacja o społecznych, gospodarczych i środowiskowych skutkach zamknięcia kopalni Turów. W zamierzeniu spółki kampania “Green Deal, not a Grim Deal” ma zwrócić uwagę unijnych decydentów i międzynarodowej opinii publicznej na problematykę i konsekwencje nagłej i – zdaniem PGE – niesprawiedliwej transformacji oraz losu lokalnej społeczności w regionie turoszowskim.

W ramach pierwszej odsłony kampanii prowadzonej od 27 kwietnia do 24 maja mieszkańcy regionu podpisali – jak twierdzi PGE – 10 tysięcy kartek w obronie kopalni Turów. Kartki te – jak zapewnia spółka – zostaną przekazane Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

Kampania „Green Deal, not a Grim Deal – Zielony Ład, a nie dzika transformacja” zostanie przeprowadzona w Brukseli na kilkudziesięciu nośnikach zewnętrznych i potrwa do 21 czerwca.

PGE ROZPOCZĘŁA OBRONĘ TUROWA W BRUKSELI

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska przygotowała plany zwiększenia inwestycji w europejskie sieci elektroenergetyczne. Są to dziesiątki projektów, które będą miały priorytetowy dostęp do pozwoleń i funduszy unijnych...

UNIA EUROPEJSKA

Parlament Europejski przyjął dzisiaj reformę ustrojową UE. Chodzi o poważne wzmocnienie roli europarlamentu, rozszerzenie uprawnień UE i radykalne ograniczenie reguły jednomyślności.

GPW

Polska Grupa Energetyczna zarobiła w trzecim kwartale 950 mln zł i jest to zgodne z wcześniejszymi szacunkami spółki. EBITDA raportowana wyniosła 2 miliardy 458...

GOSPODARKA

Komisja Europejska zatwierdziła wypłatę pięciu miliardów euro zaliczki dla Polski ze zmienionego Krajowego Planu Odbudowy. Formalnie nie ma jeszcze konkretnej daty, kiedy unijne euro...

%d