Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PGE POWYŻEJ PROGNOZ

Grupa PGE szacuje, że po pierwszym półroczu udało im się odnotować 5 mld 200 mln zł skonsolidowanego wyniku EBITDA, wobec 2 mld 805 mln zł przed rokiem.

PGE POWYŻEJ PROGNOZ

EBITDA to wskaźnik pokazujący realne zyski bez odpisów z tytułu amortyzacji. W samym II kwartale EBITDA grupy PGE wyniosła ok. 3.023 mln zł wobec 1.035 mln zł rok wcześniej. Biura maklerskie prognozowały, że wskaźnik będzie na pomiędzy 1.5 mld a 2 mld zł. Co oznacza, że wyniki z 2 pierwszych kwartałów napawają optymizmem przed publikacją skonsolidowanego raportu grupy.

Największą działalnością grupy jest wytwarzanie energii elektrycznej z energetyki konwencjonalnej, która zaopatruje w prąd ponad 5.5 mln klientów, uzyskując tym samym 41% udziału w produkcji netto energii elektrycznej. Spółka wytworzyła z wszystkich swoich sektorów energetycznych 33 TWh z czego 10% pochodziło z odnawialnych źródeł energii. średnia cena hurtowa w 1 półroczu 2021 roku wyniosła 255 zł/MWh


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Huśtawka na akcjach Microsoftu po kwartalnych wynikach. Akcje staniały o aż 4 procent gdy Microsoft opublikował raport z przychodami i zyskiem aż o jedną...

BIZNES I POLITYKA

Ostatni projekt umowy w sprawie kopalni Turów, który był niedawno negocjowany w Warszawie przez czeską minister Annę Hubaczkovą i polską minister klimatu i środowiska...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.