Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

PFIZER I BIONTECH PRACUJĄ NAD tRZECIĄ DAWKĄ

Pfizer i BioNTech pracują nad tzw. przypominającą wersją szczepionki przeciw COVID-19, która ma być odpowiedzią na mutację Delta.

Koncern Pfizer zamierza w sierpniu złożyć wniosek do amerykańskiej Agencji Żywności i Leków o dopuszczenie trzeciej dawki szczepionki przeciwko Covid-19.

Pfizer i BionTech już wcześniej zapowiadały, że konieczne będzie podanie trzeciej dawki w ciągu roku od pełnego zaszczepienia.

Firmy potwierdziły wczoraj na podstawie najnowszych analiz, że trzecia dawka dostępnej na rynku szczepionki przeciw COVID-19 ma duży potencjał by zachować najwyższy poziom ochrony wobec istniejących obecnie mutacji koronawirusa. Badania wskazują na to, że podanie dawki przypominającej może wywołać u pacjentów 5-10 razy większą liczbę przeciwciał.

Z badań Pfizera i BioNtechu wynika, że tzw. dawka przypominająca powinna być podana w ciągu 6 do 12 miesięcy po pełnym szczepieniu.

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia mutacja delta jest o około 55% bardziej zakaźna niż alfa – która po raz pierwszy wykryta została w Wielkiej Brytanii, a wcześniej dominowała za oceanem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Gigantyczna kara dla Amazona za łamanie RODO. Drugi największy detalista na świecie ma zapłacić prawie 750 milionów euro kary za łamanie zasad ochrony danych...

COVID

Google, Facebook i Twitter nie wracają jednak do biur. Kolejne amerykańskie firmy technologiczne ogłaszają, że co najmniej do późnej jesienie - a nawet do...

EUROPA

Wedle prognoz Niemieckiego Urzędu Statystycznego Destatis Produkt Krajowy Brutto wzrósł o 9,6 proc. Jest to duże odbicie dla przypomnienia żaden z kwartałów ubiegłego roku...

ENERGETYKA

Wysokie ceny paliw pomagają PGNIG. Spółka szacuje swój zysk za 2 kwartał na 580 milionów złotych.