Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

PFIZER I BIONTECH PRACUJĄ NAD tRZECIĄ DAWKĄ

Pfizer i BioNTech pracują nad tzw. przypominającą wersją szczepionki przeciw COVID-19, która ma być odpowiedzią na mutację Delta.

Koncern Pfizer zamierza w sierpniu złożyć wniosek do amerykańskiej Agencji Żywności i Leków o dopuszczenie trzeciej dawki szczepionki przeciwko Covid-19.

Pfizer i BionTech już wcześniej zapowiadały, że konieczne będzie podanie trzeciej dawki w ciągu roku od pełnego zaszczepienia.

Firmy potwierdziły wczoraj na podstawie najnowszych analiz, że trzecia dawka dostępnej na rynku szczepionki przeciw COVID-19 ma duży potencjał by zachować najwyższy poziom ochrony wobec istniejących obecnie mutacji koronawirusa. Badania wskazują na to, że podanie dawki przypominającej może wywołać u pacjentów 5-10 razy większą liczbę przeciwciał.

Z badań Pfizera i BioNtechu wynika, że tzw. dawka przypominająca powinna być podana w ciągu 6 do 12 miesięcy po pełnym szczepieniu.

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia mutacja delta jest o około 55% bardziej zakaźna niż alfa – która po raz pierwszy wykryta została w Wielkiej Brytanii, a wcześniej dominowała za oceanem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Koncern farmaceutyczny Pfizer rozpoczął zaawansowane etapy testów nad działaniem leku doustnego, który ma przeciwdziałać rozwojowi Covid-19 u osób, które zakaziły się koronawirusem.

FIRMA

Jeśli jesteś pracownikiem służby zdrowia, lub jeśli masz co najmniej 50 lat - możesz już dziś zapisać się na trzecią dawkę szczepienia przeciw covid-19....

COVID

Powiat łęczyński - na terenie którego działa LW Bogdanka - spełnia warunki zakwalifikowania go do tzw. żółtej strefy pod względem liczby nowych zakażeń. Tamtejszy...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...