Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

PFIZER I BIONTECH PRACUJĄ NAD tRZECIĄ DAWKĄ

Pfizer i BioNTech pracują nad tzw. przypominającą wersją szczepionki przeciw COVID-19, która ma być odpowiedzią na mutację Delta.

PFIZER ODPORNY NA PODATKI

Koncern Pfizer zamierza w sierpniu złożyć wniosek do amerykańskiej Agencji Żywności i Leków o dopuszczenie trzeciej dawki szczepionki przeciwko Covid-19.

Pfizer i BionTech już wcześniej zapowiadały, że konieczne będzie podanie trzeciej dawki w ciągu roku od pełnego zaszczepienia.

Firmy potwierdziły wczoraj na podstawie najnowszych analiz, że trzecia dawka dostępnej na rynku szczepionki przeciw COVID-19 ma duży potencjał by zachować najwyższy poziom ochrony wobec istniejących obecnie mutacji koronawirusa. Badania wskazują na to, że podanie dawki przypominającej może wywołać u pacjentów 5-10 razy większą liczbę przeciwciał.

Z badań Pfizera i BioNtechu wynika, że tzw. dawka przypominająca powinna być podana w ciągu 6 do 12 miesięcy po pełnym szczepieniu.

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia mutacja delta jest o około 55% bardziej zakaźna niż alfa – która po raz pierwszy wykryta została w Wielkiej Brytanii, a wcześniej dominowała za oceanem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co najbardziej niepokoi polskich przedsiębiorców i co rząd robi aby utrzymać dostawy energii i pomóc w problemie enrgetycznym - rozmawiał Marcin Dobrowolski...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

ŚWIAT

Premier Izraela zapowiedział koniec obowiązywania paszportów covidowych jeszcze w lutym.

COVID

Koniec covidowych ograniczeń w Szwecji. Rząd w Sztokholmie zdecydował, że przestaną obowiązywać dziś o północy.

%d bloggers like this: