Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PETROLINVEST CHCE OGŁOSIĆ BANKRUCTWO

Petrolinvest. Młodszym inwestorom nazwa niewiele mówi, ale starsi zapewne pamiętają spółkę z wybrzeża, która swego czasu zasłużyła na miano króla spekulacji.
Dzisiaj w Petrolinvest „w związku z tragiczną sytuacją finansową” złożył w sądzie w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości spółki.

PETROLINVEST CHCE OGŁOSIĆ BANKRUCTWO

Przypomnijmy że Petrolinvest był pierwszą w naszym kraju prywatną spółką poszukiwawczo-wydobywczą. Prowadził poszukiwania ropy naftowej i gazu w Kazachstanie oraz realizował projekty inwestycyjne w segmencie gazu łupkowego w Polsce. Jego głównym akcjonariuszem był znany trójmiejski inwestor Ryszard Krauze.

Spółka zadebiutowała na warszawskim parkiecie w lipcu 2007 roku, a cena za akcję wyniosła niespełna 9 i pół tys. zł. Akcje cieszyły się ogromnym wzięciem u inwestorów i kurs wkrótce po debiucie przekroczył 12 tys. zł za akcję.
Wkrótce jednak inwestorzy odwrócili się od spółki, gdy okazało się, że główne projekty poszukiwawczo-wydobywcze Petrolinvestu istniały jedynie na papierze, a raporty spółki nie miały odbicia w rzeczywistości.
Spółka traciła na wartości, zainteresowanie inwestorów słabło, a pod koniec 2018 r. GPW ostatecznie wykluczyła akcje Petrolinvestu z giełdowego obrotu. Dość powiedzieć, że na ostatnim notowaniu spółki w czerwcu 2017 r. jedna akcja Petrolinvestu wyceniana była na niespełna 1 zł i 20 groszy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PETROLINVEST CHCE OGŁOSIĆ BANKRUCTWO

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

%d bloggers like this: