Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

USA

PETER THIEL – NAJWIĘKSZY ZWOLENNIK TRUMPA W DOLINIE KRZEMOWEJ – OPUSZCZA ZARZĄD FACEBOOKA

Peter Thiel – największy zwolennik Trumpa w Dolinie Krzemowej – opuszcza zarząd Facebooka (obecnie Meta Platforms). Peter Thiel odegrał kluczową rolę w rozwoju platformy jako jeden z pierwszych inwestorów i strategiczny doradca Marka Zuckerberga.

PETER THIEL
PETER THIEL PRZEMAWIA W CZASIE OGÓLNOKRAJOWEJ KONWENCJI PARTII REPUBLIKAŃSKIEJ W 2016 ROKU / FOT. KADR Z WIDEO UDOSTĘPNIONEGO PRZEZ RNC

To znaczące wydarzenie, ponieważ Thiel od 17 lat zasiadał w zarządzie i doradzał Zuckerbergowi w kwestiach politycznych. Wcześniej był współzałożycielem (razem z m.in. Elonem Muskiem) i dyrektorem generalnym PayPal; obecnie jest także prezesem firmy Palantir zajmującej się analizą danych na potrzeby m.in. wywiadu.

Thiel nigdy nie ukrywał swego poparcia dla konserwatywnego skrzydła partii republikańskiej i namawiał Zuckerberga do utrzymania na platformie reklam politycznych, krytykowanych m.in. za pogłębianie podziałów w społeczeństwie.

Po opuszczeniu Meta Platforms Thiel ma zająć się wspieraniem trzeciej kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa. Najbliższe wybory prezydenckie w USA odbędą się w 2024 roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PETER THIEL - NAJWIĘKSZY ZWOLENNIK TRUMPA W DOLINIE KRZEMOWEJ - OPUSZCZA ZARZĄD FACEBOOKA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Odejście Sheryl Sandberg nie zrobiło wrażenia na inwestorach. Kurs Meta, czyli właściciela m.in. Facebooka, zaczął handel od minimalnego spadku, ale już kilka minut później...

USA

200 miliardów dolarów wyparowało z Facebooka - takiej przeceny giganta technologicznego rynki nie widziały od dawna. Inwestorzy poczuli się mocno rozczarowani wynikami i zapowiedziami...

USA

Google, Facebook, Amazon - trzy firmy, które rządzą światowym e-commerce publikują w tym tygodniu swoje wyniki finansowe.

UE

Firmy Google i Facebook ukarane we Francji - powodem jest polityka związana z plikami cookies.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: