Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

PETER THIEL – NAJWIĘKSZY ZWOLENNIK TRUMPA W DOLINIE KRZEMOWEJ – OPUSZCZA ZARZĄD FACEBOOKA

Peter Thiel – największy zwolennik Trumpa w Dolinie Krzemowej – opuszcza zarząd Facebooka (obecnie Meta Platforms). Peter Thiel odegrał kluczową rolę w rozwoju platformy jako jeden z pierwszych inwestorów i strategiczny doradca Marka Zuckerberga.

PETER THIEL
PETER THIEL PRZEMAWIA W CZASIE OGÓLNOKRAJOWEJ KONWENCJI PARTII REPUBLIKAŃSKIEJ W 2016 ROKU / FOT. KADR Z WIDEO UDOSTĘPNIONEGO PRZEZ RNC

To znaczące wydarzenie, ponieważ Thiel od 17 lat zasiadał w zarządzie i doradzał Zuckerbergowi w kwestiach politycznych. Wcześniej był współzałożycielem (razem z m.in. Elonem Muskiem) i dyrektorem generalnym PayPal; obecnie jest także prezesem firmy Palantir zajmującej się analizą danych na potrzeby m.in. wywiadu.

Thiel nigdy nie ukrywał swego poparcia dla konserwatywnego skrzydła partii republikańskiej i namawiał Zuckerberga do utrzymania na platformie reklam politycznych, krytykowanych m.in. za pogłębianie podziałów w społeczeństwie.

Po opuszczeniu Meta Platforms Thiel ma zająć się wspieraniem trzeciej kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa. Najbliższe wybory prezydenckie w USA odbędą się w 2024 roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PETER THIEL - NAJWIĘKSZY ZWOLENNIK TRUMPA W DOLINIE KRZEMOWEJ - OPUSZCZA ZARZĄD FACEBOOKA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

200 miliardów dolarów wyparowało z Facebooka - takiej przeceny giganta technologicznego rynki nie widziały od dawna. Inwestorzy poczuli się mocno rozczarowani wynikami i zapowiedziami...

USA

Google, Facebook, Amazon - trzy firmy, które rządzą światowym e-commerce publikują w tym tygodniu swoje wyniki finansowe.

UE

Firmy Google i Facebook ukarane we Francji - powodem jest polityka związana z plikami cookies.

ŚWIAT

Meta zamiast Facebooka. Właściciel m.in. najpopularniejszego serwisu społecznościowego chce w ten sposób zaakcentować skupienie się na na rozwoju "metawersum", internetu dostępnego za pomocą rozszerzonej...

%d bloggers like this: