Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

PESA MA UMOWĘ Z RUMUNIĄ

Bydgoska Pesa ma nową umowę na dostarczenie elektrycznych pociągów dla kolei Rumuńskich, podała spółka w komunikacie.

POCIĄGI PESY

Pesa ma dostarczyć 62 elektryczne zespoły trakcyjne do Bukaresztu.

Jak podaje bydgoski producent pociągów, pojazdy Regio, które zostaną wyprodukowane dla Kolei Rumuńskich to 3-członowe elektryczne zespoły trakcyjne zbudowane na osobnych wózkach, rozwijające prędkość do 160 km/h, z 224 miejscami siedzącymi.

Podpisana umowa to drugi już kontrakt zawarty pomiędzy Pesa a ARF, czyli rumuńską Agencją Reformy Kolei.

W grudniu zawarto umowę na dostawę dla Kolei Rumuńskich 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych klasy Inter-Regio z opcją na dodatkowe dziewięć pociągów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...