Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

PEPSICO PRZEBIŁO CZEKIWANIA RYNKU

Wyniki podbiły przede wszystkim podwyżki cen napojów gazowanych i przekąsek

PEPSICO PRZEBIŁO CZEKIWANIA RYNKU

Lepszymi od oczekiwań zyskami i przychodami za ostatni kwartał 2022 roku pochwalił się amerykański gigant spożywczymi, firma PepsiCo.

Wyniki podbiły przede wszystkim podwyżki cen napojów gazowanych i przekąsek, mimo spadku wolumenu sprzedaży o 2% na całym świecie.

Zysk na akcję głównego rywala Coca-Coli wyniósł w ostatnich miesiącach ubiegłego roku 1 dolar i 67 centów, czyli dwa centy więcej niż oczekiwali analitycy. Kwartalne przychody wzrosły o prawie 11 proc. do 28 mld dolarów, o miliard przebijając oczekiwania rynku.
PepsiCo spodziewa się, że presja inflacyjna na ceny utrzyma się w całym 2023 r. co może przełożyć się na niższe zyski w bieżącym roku fiskalnym.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...

USA

Nowe wnioski o zasiłek – na te dane jak co tydzień czekają inwestorzy w Stanach. Spodziewane jest 216 tysięcy wniosków. Ale dziś również kilka...