Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PEPCO Z PRZYCHODAMI WIĘKSZYMI O 28.7%

Pepco z przychodami większymi o 28.7%.

PEPCO ZWIĘKSZY ZATRUDNIENIE

Przez chwilę nawet 3% zyskiwały akcje PEPCO. Firma podała dziś, przed sesją niektóre roczne wyniki finansowe. Zarząd poinformował również o planach dalszej ekspansji i nowych inwestycjach.

Grupa Pepco, w skład której wchodzą popularne sklepy Pepco, Deal i Poundland w Wielkiej Brytanii, w minionym roku obrotowym wypracowała przychody na poziomie prawie 5 mld Euro, poprawiając wynik o 17,4 proc wobec wyników przed rokiem. EBITDA ma kształtować się w przedziale od 735 mln do 750 mln Euro.

CZYTAJ TEŻ: BUDIMEX ZASKOCZYŁ ZYSKIEM ZA TRZECI KWARTAŁ

Zadłużenie netto w kwocie niecałych 1,5 mld Euro tłumaczone jest efektem ciągłego wzrostu powierzchni sklepowej, zgodnego z realizacją strategii oraz zakłóceniem globalnych łańcuchów dostaw.

W minionym roku Grupa Pepco otworzyła 516 nowych sklepów, w nadchodzącym roku z kolei władze informują o planach otwarcia kolejnych 550 placówek. Ponadto spółka chce pojawić się na nowych rynkach, między innymi w Grecji i Portugalii.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PEPCO Z PRZYCHODAMI WIĘKSZYMI O 28.7%

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Wyniki Banku Millennium powyżej oczekiwań na wszystkich głównych pozycjach. Siódmy największy pod względem aktywów bank w Polsce rozpoczyna sezon wyników na warszawskiej giełdzie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że gospodarka wyraźnie hamuje i co nas czeka w tym roku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, głównym doradcą...

GPW

– Wojna na Ukrainie powoduje, że musimy zbroić się jeszcze szybciej, dlatego w tym roku przeznaczymy 4 proc. PKB na wojsko, być może będzie...

GPW

Jutro startuje sezon wynikowy na GPW.

%d bloggers like this: