Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PEPCO Z NIŻSZĄ EBITDĄ I BEZ PREZESA

Dzisiaj Pepco liderem spadków na GPW.

PEPCO

Notowana na GPW sieć dyskontów wielobranżowych Pepco obniżyła oczekiwania co do wyników na kończący się we wrześniu rok obrachunkowu 2022/23. To nie koniec złych wieści z furmy – z funkcji dyrektora generalnego zrezygnował bowiem dotychczasowy szef Pepco. W efekcie spółka traci dziś najmocniej w całym WIG20.

Pepco poinformowało, że w związku ze słabszymi od oczekiwanych wyników sprzedaży, wynik EBITDA, czyli zysk przed opodatkowaniem, amortyzacją i kosztami kredytów, na koniec roku obrachunkowego będzie nieco niższy od pierwotnych założeń – aczkolwiek wciąż w zgodzie z konsensusem analityków wyznaczonym dla grupy.

CZYTAJ TEŻ: SŁABSZY KWARTAŁ MANGATY

W pierwszym półroczu zakończonym 31 marca 2023 r. Pepco miało ponad 2 mld 830 mln euro przychodów i 377 mln euro EBITD-y.

Przy aktualizacji prognozy wyników Pepco podało też, że ze stanowiska dyrektora generalnego Pepco Group zrezygnował Trevor Masters. Tymczasowo pracą zarządu pokieruje Andy Bond, przewodniczący rady dyrektorów spółki.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

American Express zanotował bardzo udany drugi kwartał. Spółka pod względem zysku netto przebiła zarówno oczekiwania analityków jak i wyniki sprzed roku. Mimo to nowojorska...

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Wizz Air nie ląduje i nie startuje na Okęciu, londyńska giełda nie jest w stanie nadawać komunikatów, latać przestało szereg linii lotniczych w Azji....

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.