Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PEPCO Z NIŻSZĄ EBITDĄ I BEZ PREZESA

Dzisiaj Pepco liderem spadków na GPW.

PEPCO

Notowana na GPW sieć dyskontów wielobranżowych Pepco obniżyła oczekiwania co do wyników na kończący się we wrześniu rok obrachunkowu 2022/23. To nie koniec złych wieści z furmy – z funkcji dyrektora generalnego zrezygnował bowiem dotychczasowy szef Pepco. W efekcie spółka traci dziś najmocniej w całym WIG20.

Pepco poinformowało, że w związku ze słabszymi od oczekiwanych wyników sprzedaży, wynik EBITDA, czyli zysk przed opodatkowaniem, amortyzacją i kosztami kredytów, na koniec roku obrachunkowego będzie nieco niższy od pierwotnych założeń – aczkolwiek wciąż w zgodzie z konsensusem analityków wyznaczonym dla grupy.

CZYTAJ TEŻ: SŁABSZY KWARTAŁ MANGATY

W pierwszym półroczu zakończonym 31 marca 2023 r. Pepco miało ponad 2 mld 830 mln euro przychodów i 377 mln euro EBITD-y.

Przy aktualizacji prognozy wyników Pepco podało też, że ze stanowiska dyrektora generalnego Pepco Group zrezygnował Trevor Masters. Tymczasowo pracą zarządu pokieruje Andy Bond, przewodniczący rady dyrektorów spółki.

PEPCO Z NIŻSZĄ EBITDĄ I BEZ PREZESA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: