Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PEPCO Z DWUCYFROWYM WZROSTEM PRZYCHODÓW

PEPCO Z DWUCYFROWYM WZROSTEM PRZYCHODÓW

Pepco z dwucyfrowym wzrostem przychodów. W I kwartale roku obrotowego 2021/2022 do kas spółki wpłynęło 1.35 mld euro, czyli o 12.4% więcej, niż przed rokiem – poinformowała spółka w komunikacie.

Najmocniej rosły przychody sklepów działających pod marką Pepco (w portfelu spółki są jeszcze sieci Dealz i Poundland, działająca w Wielkiej Brytanii).

Pepco z dwucyfrowym wzrostem przychodów – ale przez efekty bazy

Pepco Group przyznaje, że duża część wzrostów to efekt bazy. Po pierwsze przed rokiem spółka operująca na kilkunastu europejskich rynkach część sklepów miała okresowo zamkniętych z powodu zarządzanych w poszczególnych państwach lockdownów. Pepco policzyło, że przed rokiem utraciło w ten sposób co 11 dzień handlowy. W tym roku, kiedy lockdownów było zdecydowanie mniej – już tylko co setny.

Pepco z dwucyfrowym wzrostem przychodów
PEPCO Z DWUCYFROWYM WZROSTEM PRZYCHODÓW

Po drugie spółka w ciągu zaledwie jednego kwartału otworzyła aż 161 nowych sklepów – z czego 146 pod marką Pepco.

CZYTAJ TEŻ: PEPCO W BUTACH CCC

Sprzedaż porównywalna (LFL – like-for-like), czyli obliczana dla sklepów które istniały zarówno w I kwartale poprzedniego, jak i obecnego roku i po oczyszczeniu ze zmian kursowych wzrosła o zaledwie 0.7% w ujęciu rocznym.

Inwestorzy wyniki Pepco Group przyjęli z rezerwą. Kurs spółki około 9.30 spadł do 43.6 złotych – czyli o 3 procent poniżej środowego zamknięcia, co oznacza że znalazł się zaledwie 3.8% powyżej rocznego miniumum. W tym samym czasie zarówno WIG20, jak i operująca w podobnym – budżetowym – formacie detaliczna spółka CCC były na lekkich plusach. Po 9:30 kurs Pepco zmniejszył jednak straty do okolic 0.5%.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

RYNKI

O blisko 13 procent w ujęciu rocznym wzrosła sprzedaż Biedronki liczona w złotych w 4 kwartale podał portugalski właściciel sieci Jeronimo Martins.

ŚWIAT

Rekordowa sprzedaż Inditexu przyjęta przez inwestorów 4 procentową przeceną. Klienci zostawili w III kwartale w sklepach należących do Inditexu o prawie 40% więcej pieniędzy,...

GPW

Pepco Group rośnie ponad 1 procent po publikacji wstępnych wyników. Grupa miała w roku obrotowym 2020/21 zakończonym 30 września 647 mln euro bazowej EBITDA....