Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

PEPCO W BUTACH CCC

Pepco wchodzi na austriacki rynek – przejmuje 29 sklepów, które CCC przynosiły straty. Umowa ma zostać sfinalizowana do końca września.

PEPCO W BUTACH CCC

Odstąpienie umów najmu 29 sklepów w Austrii będzie dla marki CCC wycofaniem się z rynku, który przez dwa ostatnie lata nie tylko przynosił stratę, ale generował również ujemne przepływy pieniężne. Spółka pozostawi sobie wyłącznie 3 lokalizacje, które przejdą rebranding na sieć HalfPrice. To nowy koncept grupy CCC, podobny do sieci TK Max, czyli sprzedający przecenione kolekcje znanych marek odzieżowy.

PEPCO W BUTACH CCC

Austriacki rynek okazał się mocno nierentowny, mimo stosunkowo wysokich przychodów które przynosiły tamtejsze sklepy. Licząca 8.8 mln ludności Austria była w 2020 roku szóstym – pod względem przychodów – największym rynkiem dla CCC.

PEPCO W BUTACH CCC

CCC o zamiarze zamknięcia większości swoich sklepów w Austrii informował już w raporcie rocznym za 2020 rok i konsekwentnie realizuje tę strategię. Niespodzianką jest fakt, że wszystkie sklepy których pozbywa się CCC przejmie obecny od niedawna na GPW południowoafrykański detalista – spółka Pepco. Dla Pepco będzie to debiut na austriackim rynku i dalszy ciąg ekspansji poza dawnym blokiem wschodnim. Nedawno spółka otworzyła swoje pierwsze sklepy we Włoszech oraz Hiszpanii.

PEPCO W BUTACH CCC

Pepco za przejęcie 29 lokalizacji nie zapłaci ani CCC, ani właścicielom nieruchomości, w których mieszczą się sklepy.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Igor Matus, wiceprezes CCC, na sesjach 15 i 16 kwietnia kupił 435 akcji spółki po średniej cenie 80,17 zł. Przed tą transakcją do menadżera...

GPW

56 mln złotych straty miała Grupa CCC w roku obrotowym 2023/24, czyli od lutego ubiegłego roku, do stycznia tego roku. Dla porównania, rok wcześniej...

INNE

CCC złożyło do UOKIKU wniosek o zgodę na przejęcie 100% udziałów w obuwniczej spółce Rawaki.-poinformował urząd w komunikacie.

INNE

Pepco straciło ponad 15 mln euro po ataku phishingowym na Węgrzech