Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

PEPCO W BUTACH CCC

Pepco wchodzi na austriacki rynek – przejmuje 29 sklepów, które CCC przynosiły straty. Umowa ma zostać sfinalizowana do końca września.

PEPCO W BUTACH CCC

Odstąpienie umów najmu 29 sklepów w Austrii będzie dla marki CCC wycofaniem się z rynku, który przez dwa ostatnie lata nie tylko przynosił stratę, ale generował również ujemne przepływy pieniężne. Spółka pozostawi sobie wyłącznie 3 lokalizacje, które przejdą rebranding na sieć HalfPrice. To nowy koncept grupy CCC, podobny do sieci TK Max, czyli sprzedający przecenione kolekcje znanych marek odzieżowy.

PEPCO W BUTACH CCC

Austriacki rynek okazał się mocno nierentowny, mimo stosunkowo wysokich przychodów które przynosiły tamtejsze sklepy. Licząca 8.8 mln ludności Austria była w 2020 roku szóstym – pod względem przychodów – największym rynkiem dla CCC.

PEPCO W BUTACH CCC

CCC o zamiarze zamknięcia większości swoich sklepów w Austrii informował już w raporcie rocznym za 2020 rok i konsekwentnie realizuje tę strategię. Niespodzianką jest fakt, że wszystkie sklepy których pozbywa się CCC przejmie obecny od niedawna na GPW południowoafrykański detalista – spółka Pepco. Dla Pepco będzie to debiut na austriackim rynku i dalszy ciąg ekspansji poza dawnym blokiem wschodnim. Nedawno spółka otworzyła swoje pierwsze sklepy we Włoszech oraz Hiszpanii.

PEPCO W BUTACH CCC

Pepco za przejęcie 29 lokalizacji nie zapłaci ani CCC, ani właścicielom nieruchomości, w których mieszczą się sklepy.

PEPCO W BUTACH CCC

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

GPW

CCC, rodzimy potentat handlu obuwiem, wstępnie szacuje, że w trzecim kwartale roku obrotowego 2023/24 miała 213 mln zł zysku EBITDA i 60 mln zł...

INFLACJA

Inflacja spada - ale Europejski Bank Centralny nie zabiera wciąż palca ze spustu zacieśniania polityki monetarnej. Robert Holzmann, szef austriackiego banku centralnego i jeden...

GPW

Dzisiaj Pepco liderem spadków na GPW.

%d