Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

PEPCO W BUTACH CCC

Pepco wchodzi na austriacki rynek – przejmuje 29 sklepów, które CCC przynosiły straty. Umowa ma zostać sfinalizowana do końca września.

PEPCO W BUTACH CCC

Odstąpienie umów najmu 29 sklepów w Austrii będzie dla marki CCC wycofaniem się z rynku, który przez dwa ostatnie lata nie tylko przynosił stratę, ale generował również ujemne przepływy pieniężne. Spółka pozostawi sobie wyłącznie 3 lokalizacje, które przejdą rebranding na sieć HalfPrice. To nowy koncept grupy CCC, podobny do sieci TK Max, czyli sprzedający przecenione kolekcje znanych marek odzieżowy.

PEPCO W BUTACH CCC

Austriacki rynek okazał się mocno nierentowny, mimo stosunkowo wysokich przychodów które przynosiły tamtejsze sklepy. Licząca 8.8 mln ludności Austria była w 2020 roku szóstym – pod względem przychodów – największym rynkiem dla CCC.

PEPCO W BUTACH CCC

CCC o zamiarze zamknięcia większości swoich sklepów w Austrii informował już w raporcie rocznym za 2020 rok i konsekwentnie realizuje tę strategię. Niespodzianką jest fakt, że wszystkie sklepy których pozbywa się CCC przejmie obecny od niedawna na GPW południowoafrykański detalista – spółka Pepco. Dla Pepco będzie to debiut na austriackim rynku i dalszy ciąg ekspansji poza dawnym blokiem wschodnim. Nedawno spółka otworzyła swoje pierwsze sklepy we Włoszech oraz Hiszpanii.

PEPCO W BUTACH CCC

Pepco za przejęcie 29 lokalizacji nie zapłaci ani CCC, ani właścicielom nieruchomości, w których mieszczą się sklepy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PEPCO W BUTACH CCC

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O intensyfikacji sygnałów o możliwości nadejścia recesji w europejskiej gospodarce rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesor Moniką Köppl-Turyną z Instytutu Badań Ekonomicznych EcoAustria.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych grupy CCC rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Czyczerskim, prezesem CCC.

GPW

Blisko sześcioprocentową zwyżką kursu akcji przyjęli inwestorzy kwartalne osiągnięcia CCC. Inwestorom spodobały się przede wszystkim plany ograniczenia kosztów o 25 proc.

POLSKA

Wyniki CCC okazały się znacznie gorsze od oczekiwań rynku.

%d bloggers like this: