Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

PENDOLINO DROŻSZE NIŻ SAMOLOT? PODWYŻKA W PKP INTERCITY

Inflacja – w maksymalnym tempie – wjechała na tory. Od 11 stycznia PKP Intercity wprowadza podwyżkę cen biletów – i można powiedzieć jedno – nie będzie ona łagodna.

PKP INTERCITY
Źródło: www.intercity.pl

Jak sprawdził portal rynek-kolejowy.pl, najgorzej będzie z przejazdami w Express Intercity Premium do i ze stolicy. Za przejazd z Warszawy do Krakowa czy z Wrocławia lub Trójmiasta do Warszawy, zapłacimy aż 199 złotych – i to uwaga – w klasie 2, lub aż 304 złote w klasie 1! Bilet na Pendolino z Gdańska Głównego do Katowic w cenie bazowej to koszt 251 złotych, a do Krakowa 264 złote. W sumie za podróże pociągami tej kategorii pasażerowie zapłacą o 17,8 proc. więcej. W przypadku niektórych połączeń, bardziej niż pierwsza klasa, będzie się opłacał samolot.

Drożej, o prawie 12 procent, będzie też w TLK. Za bilet z Warszawy do Gdańska zapłacimy w 2 klasie, 79 złotych (obecnie 71 złotych), a z Gdyni do Zakopanego 113 złotych zamiast 101. Tu jedna należy podkreślić, że w przypadku niektórych, mniej uczęszczanych połączeń, PKP Intercity wciąż będzie oferować bilety w sporo niższych cenach

Skąd podwyżki? PKP argumentuje je wzrostem kosztów utrzymania, na który mają wpływ przede wszystkim ceny energii elektrycznej. Jak tłumaczy w komunikacie, podwyższenie cen biletów jedynie złagodzi, a nie zrekompensuje rosnące koszty prowadzenia działalności. Dodatkowo PKP przypomina, że „to zaledwie druga systemowa zmiana cen biletów PKP Intercity od lat 2013-2014”.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PENDOLINO DROŻSZE NIŻ SAMOLOT? PODWYŻKA W PKP INTERCITY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

INNE

Inflacja w Turcji wyhamowuje już drugi miesiąc.

USA

Bezrobocie w USA najniższe od 1969 roku. Pierwszy miesiąc 2023 roku przyniósł gigantyczny wzrost liczby etatów.

%d bloggers like this: