Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PEKAO SA: ZYSK NETTO W 2Q’21 +68% R/R

O prawie 70% poprawił kwartalny zysk Pekao SA, drugi co do wielkości aktywów bank w Polsce. Bank z żubrem zarobił na czysto w drugim kwartale 605 mln zł wobec 360 mln zł zysku netto przed rokiem.

PEKAO SA: ZYSK NETTO W 2Q'21 +68% R/R

Wynik okazał sie też o blisko 15% lepszy niż oczekiwania analityków ankietowanych przez PAP.

Podobnie jak w przypadku innych dużych banków spadł nieco wynik odsetkowy Pekao SA, czyli zarobek banku na różnicy pomiędzy oprocentowaniem udzielanych kredytów a zbieranych z rynku depozytów. Jednak o prawie 20% w porównaniu z ubiegłym rokiem Pekao zwiększył wynik z tytułu prowizji i opłat pobieranych od swoich klientów

Jeszcze przed publikacja wyników Pekao SA ogłosił, że nowym wiceprezesem banku został Paweł Strączyński, do niedawna prezes Tauronu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Pepco z dwucyfrowym wzrostem przychodów. W I kwartale roku obrotowego 2021/2022 do kas spółki wpłynęło 1.35 mld euro, czyli o 12.4% więcej, niż przed...

RYNKI

O blisko 13 procent w ujęciu rocznym wzrosła sprzedaż Biedronki liczona w złotych w 4 kwartale podał portugalski właściciel sieci Jeronimo Martins.