Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

PEKAO SA ZA WYPŁATĄ DYWIDENDY

Piątkowe walne zgromadzenie Banku Pekao zdecydowało o wypłacie do 3,21 zł dywidendy na akcję. Wypłata jest uzależniona od stanowiska Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącego polityki dywidendowej banków komercyjnych oraz zalecenia nadzorczego dla Banku Pekao w drugiej połowie 2021 roku.

PEKAO SA ZA WYPŁATĄ DYWIDENDY

Zgodnie z przyjętą uchwałą, gdy KNF zezwoli, by do 75 proc. zysku banku mogło być przeznaczone na wypłatę dywidendy, Pekao wypłaci akcjonariuszom kwotę 842 mln zł, co dawałoby 3.21 zł dywidendy na akcję. Kwota 283 mln zł przeznaczona zostanie na kapitał rezerwowy.

W przypadku, gdyby KNF dopuścił, by na dywidendę trafiło do 50 proc. zysku za 2020 roku, dywidenda wyniesie 2.14 zł, co dawałoby łączną kwotę 561 mln zł. Kwota 283 mln zł przeznaczona zostanie na kapitał rezerwowy, a pozostała część zysku – 280 mln zł – pozostanie niepodzielona.

CZYTAJ TEŻ: POLSKI ŁAD – JAKĄ ZALICZKĘ NA PIT ZAPŁACIĆ? (ROZMOWA)

Gdyby KNF zgodził się na przeznaczenie do 25 proc. zysku za 2020 rok, dywidenda z akcji Pekao wyniesie 1.07 zł, czyli łącznie 280 mln zł. Kwota 283.9 mln zł przeznaczona zostanie na kapitał rezerwowy, a pozostała część zysku – 561 mln zł – pozostanie niepodzielona.

Jeśli KNF nie wyrazi zgody na wypłatę dywidendy, zysk netto za 2020 rok w wysokości 1 MLD 130 MLN zł zostanie podzielony na prawie 284 mln zł z przeznaczeniem na kapitał rezerwowy a 842 i pół mln zł pozostanie niepodzielone.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PEKAO SA ZA WYPŁATĄ DYWIDENDY

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kondycji w polskim sektorze bankowym rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Strączyńskim, wiceprezesem banku Pekao S.A.

POLSKA

Spora strata Pekao SA w trzecim kwartale - bank ogłosił wyniki.

POLSKA

mBank zaproponuje ugody frankowiczom. Bank zapowiedział też, że w 2023 roku nie wypłaci dywidendy.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O znakomitym, najlepszym kwartale w historii Arctic Paper Group rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Jarczyńskim, prezesem Arctic Paper Group.

%d bloggers like this: