Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

PEKAO SA POTROIŁ ZYSKI

Pozytywnie wynikami za pierwsze trzy miesiące 2022 roku zaskoczył drugi pod względem wielkości aktywów bank w naszym kraju, czyli Pekao SA.

PEKAO SA POTROIŁ ZYSKI

Zysk netto grupy Pekao SA w pierwszym kwartale 2022 roku wzrósł do 907 mln zł. To wynik przeszło trzy razy lepszy niż przed rokiem kiedy to bank zarobił na czysto 245 mln zł. Zysk banku z żubrem okazał się też o ponad 10 proc. wyższy niż szacowali analitycy.

PEKAO SA: ZYSK W 1Q’22 907 MLN ZŁ; +269%


Zyskom banku pomogły przede wszystkie wyższe stopy procentowe – wynik odsetkowy Pekao SA w pierwszym kwartale tego wyniósł ponad 2 mld zł i był o 55 proc. wyższy niż przed rokiem kiedy główne stopy procentowe NBP oscylowały wokół 0. Dziś po siedmiu kolejnych podwyżkach główna stopa procentowa banku centralnego wynosi już 4,5 proc.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Ogromne zyski Sunex - wyższe o ponad 450% r/r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Lubawy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawa s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Słabną nastroje w polskiej gospodarce. O tym rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, członkiem rady nadzorczej Budimex s.a.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: