Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PEKAO: 3.21 ZŁ DYWIDENDY NA AKCJĘ

Pekao SA wypłaci 3.21 zł dywidendy na akcję za 2020 rok. Bank otrzymał indywidualne zalecenie Komisji Nadzoru Finansowego odnoszące się do polityki dywidendowej banku w drugiej połowie tego roku

PEKAO: 3.21 ZŁ DYWIDENDY NA AKCJĘ

Spełnił się warunek wypłaty dywidendy na poziomie 75 proc. określony w uchwale ws. podziału zysku, a kwota dywidendy za 2020 rok wyniesie 3,21 zł na akcję – podał bank w komunikacie.
Według otrzymanego przez Pekao zalecenia KNF w zakresie podstawowych kryteriów polityki dywidendowej, bank spełniał wymagania kwalifikujące do wypłaty do 100 proc. dywidendy z zysku banku wypracowanego w 2020 r.
Ponadto Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła bankowi niepodejmowanie, bez uprzedniej konsultacji z organem nadzoru, innych działań mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, w tym również ewentualnych wypłat dywidend z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz wykupów akcji własnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jaką lokatę bankową wybrać i jakie jest aktualne oprocentowanie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Samcikiem z subiektywnieofinansach.pl.

FINANSE OSOBISTE

Gigantyczny zysk banków. Chyba żadna branża nie dostała w ciągu ostatniego roku takiej podwyżki jak banki. Zysk banków wzrósł w pierwszej połowie roku prawie...

POLSKA

Polskie Górnictwo naftowe bierze kredyt na zakup gazu. Spółka podała, że zawarła umowę kredytową z bankiem Pekao są na dwa lata w wysokości do...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kiedy i jak można złożyć wniosek o wakacje kredytowe rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 Joanną Łagowską, dyrektor Wydziału Bankowo-Kapitałowego Biura Rzecznika Finansowego.

%d bloggers like this: