Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PEKAO: 3.21 ZŁ DYWIDENDY NA AKCJĘ

Pekao SA wypłaci 3.21 zł dywidendy na akcję za 2020 rok. Bank otrzymał indywidualne zalecenie Komisji Nadzoru Finansowego odnoszące się do polityki dywidendowej banku w drugiej połowie tego roku

PEKAO: 3.21 ZŁ DYWIDENDY NA AKCJĘ

Spełnił się warunek wypłaty dywidendy na poziomie 75 proc. określony w uchwale ws. podziału zysku, a kwota dywidendy za 2020 rok wyniesie 3,21 zł na akcję – podał bank w komunikacie.
Według otrzymanego przez Pekao zalecenia KNF w zakresie podstawowych kryteriów polityki dywidendowej, bank spełniał wymagania kwalifikujące do wypłaty do 100 proc. dywidendy z zysku banku wypracowanego w 2020 r.
Ponadto Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła bankowi niepodejmowanie, bez uprzedniej konsultacji z organem nadzoru, innych działań mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, w tym również ewentualnych wypłat dywidend z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz wykupów akcji własnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O VeloBanku rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Adamem Marciniakiem, główny twórcą i pełniącym obowiązki prezesa zarządu VeloBanku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O orzeczeniu sądu okręgowego w Katowicach rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Tadeuszem Białkiem, wiceprezesem Związku Banków Polskich.

POLSKA

Bankowy kryzys wokół WIBORu. Związek Banków Polskich przekonuje, że rozumienie postanowienia Okręgowego Sądu w Katowicach w kontekście tego, jakoby WIBOR miał być jest nieprawidłowy...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kondycji w polskim sektorze bankowym rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Strączyńskim, wiceprezesem banku Pekao S.A.

%d bloggers like this: