Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UKRAINA

PE: KOLEJNE 50 MLD EURO DLA UKRAINY

PE: KOLEJNE 50 MLD EURO DLA UKRAINY
autor: laurencesoulez

Komisje Parlamentu Europejskiego zatwierdziły nowy instrument pomocy dla Ukrainy o wartości 50 mld euro na wsparcie odbudowy i modernizacji tego kraju od 2024 roku.

Jak czytamy w komunikacie Komisji Budżetu i Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu instrument wsparcia dla Ukrainy został zaproponowany w ramach przeglądu budżetu, który wymaga dostosowań, ponieważ został on poważnie uszczuplony w wyniku licznych kryzysów, jakie miały miejsce od 2021 r.

Europosłowie chcą, by instrument wraz z rewizją budżetu uzgodnić jak najszybciej, gdyż od 2024 r. nie będą już obowiązywać przepisy dotyczące pomocy dla Ukrainy.

Jednym z głównych żądań eurodeputowanych jest wykorzystanie majątku Federacji Rosyjskiej lub innych podmiotów lub osób bezpośrednio związanych z agresywną wojną Rosji do odbudowy Ukrainy. Europosłowie w proponowanym dokumencie zaostrzyli przepisy dotyczące zwalczania nadużyć finansowych, korupcji, konfliktów interesów i nieprawidłowości w wykorzystaniu funduszy UE na Ukrainie. Zaproponowali przepis, zgodnie z którym spółki znajdujące się pod wpływem oligarchów nie powinny kwalifikować się do finansowania.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: