Connect with us

Hi, what are you looking for?

ENERGETYKA

PB: KONFLIKT W COLUMBUS ENERGY SA

Nie tak łatwo odkryć Amerykę w elektromobilności. Columbus, największa pod względem kapitalizacji rynkowej, polska spółka fotowoltaiczna, ma problem ze spółką, w którą zainwestował 10 milionów złotych – pisze dziś Puls Biznesu.

Chodzi o spółkę Nexity, która miała dla grupy Columbus stworzyć sieć ładowarek dla samochodów elektrycznych. Tworzenie technologii i sieci ładowarek idzie jednak wolniej – a wydawanie pieniędzy – szybciej, niż inwestorzy się spodziewali. Puls Biznesu twierdzi, że Columbus odciął założycieli swojej spółki zależnej od biur. Będziemy śledzić rozwój tej historii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.