Connect with us

Hi, what are you looking for?

EUROPA

PAYPAL ZAOFERUJE OBRÓT KRYPTOWALUTAMI

PayPal umożliwi swoim Brytyjskim użytkownikom obrót kryptowalutami. Dotychczasowo taką możliwość mieli tylko obywatele USA.

Amerykański gigant płatności online zapowiedział, że od tego tygodnia pozwoli brytyjskim klientom kupować, przechowywać i sprzedawać waluty cyfrowe. Usługa kryptograficzna PayPal jest podobna do tej którą oferuje Revolut. Jedynym miejscem, w którym użytkownicy będą mogli trzymać swoje tokeny kryptowalut to portfel w aplikacji, przenoszenie zasobów poza aplikację nie będzie możliwe.
PayPal twierdzi, że jego wejście w krypto ma na celu ułatwienie ludziom uczestnictwa w rynku.

„Tokeny i monety istnieją już od jakiegoś czasu, ale trzeba było być stosunkowo wyrafinowanym użytkownikiem, aby mieć do nich dostęp” – powiedział w CNBC Jose Fernandez da Ponte, dyrektor generalny PayPal ds. blockchain, kryptowalut i walut cyfrowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.