Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PATENTUS Z REKORDOWYM KURSEM

Patentus w kilka dni urósł o ponad 170%.

PATENTUS
źródło: Patentus Capital Group

Jednymi z najgorętszych akcji na GPW są obecnie walory dostawcy maszyn i urządzeń dla górnictwa, firmy Patentus. W ciągu zaledwie trzech sesji akcje spółki z Pszczyny podrożały o ponad 170 procent wspinając się na najwyższy poziom w historii.

Inwestorów rozgrzał rewelacyjny raport kwartalny – w drugim kwartale Patentus wypracował przychody na poziomie 55 mln zł, czyli o 68 proc. wyższe, niż rok wcześniej. Jeszcze mocniej bo aż o 270 procent skoczył zysk netto, który zamknął się kwotą prawie 12 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: NIŻSZE PRZYCHODY COMARCHU

Dodatkowo Patentus podpisał umowę z Jastrzębską Spółką Węglową na dostawę trzech nowych przenośników taśmowych, łącznie za 67 mln zł netto.

W południe akcje Patentusa rosły o ponad 36 proc. przy obrotach na poziomie 5 mln zł. Jedna akcja spółki jest wyceniana obecnie na 4,3 zł, podczas gdy we wtorek kosztowała niespełna 1 zł i 70 groszy.

PATENTUS Z REKORDOWYM KURSEM

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: