Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

PARTNERSTWO GOOGLE CLOUD I SPACEX

Google Cloud i SpaceX nawiązują partnerstwo, które umożliwi dostarczanie usług przesyłu danych, technologii chmurowych i aplikacji klientom z wykorzystaniem zdolności sieci Starlink do udostępniania szybkiego szerokopasmowego internetu na całym świecie oraz infrastruktury Google Cloud.

PARTNERSTWO GOOGLE CLOUD I SPACEX

W ramach nawiązanego partnerstwa SpaceX będzie umieszczać stacje naziemne Starlink na terenie centrów danych Google. Pozwoli to bezpiecznie i z niskim opóźnieniem przesyłać dane z umieszczonych dotychczas na orbicie ponad 1500 satelitów Starlink, do lokalizacji na brzegu sieci, wykorzystując chmurę Google.

Prywatna sieć Google Cloud o dużej przepustowości będzie obsługiwać dostarczanie globalnej usługi satelitarnego internetu Starlink, zapewniając firmom i konsumentom bezproblemowe połączenie z chmurą i internetem. Dzięki temu klienci korporacyjni będą mogli też udostępniać krytyczne aplikacje biznesowe w praktycznie każdym miejscu na świecie.

Przewidywany termin udostępnienia nowej funkcji, dostarczanej przez Google Cloud i Starlink do klientów korporacyjnych, to druga połowa 2021 roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PARTNERSTWO GOOGLE CLOUD I SPACEX

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Mocne wyniki i zapowiedź splitu akcji wywindowały kurs spółki Alphabet - czyli holdingu do którego należy przede wszystkim Google - aż o 9% w...

USA

Google, Facebook, Amazon - trzy firmy, które rządzą światowym e-commerce publikują w tym tygodniu swoje wyniki finansowe.

UE

Firmy Google i Facebook ukarane we Francji - powodem jest polityka związana z plikami cookies.

ŚWIAT

Google będzie płacił niemieckim mediom za korzystanie z publikowanych przez nich treści. Zgodnie z podpisaną umową amerykański gigant technologiczny będzie rozliczał się m. in....

%d bloggers like this: