Connect with us

Hi, what are you looking for?

UE

PARLAMENT EUROPEJSKI CHCE NADZOROWAĆ KRAJOWY PLAN ODBUDOWY

Parlament Europejski chce mieć kontrolę na Krajowymi Planami Odbudowy. Europosłowie przyjęli wczoraj specjalną rezolucję w tej sprawie , w której domagają się dostępu do informacji na temat krajowych planów. Według rezolucji ma to zapewnić – tu cytat – „demokratyczny nadzór” nad wydawaniem unijnych funduszy.

Wnioskodawcy argumentowali, że zgodnie z treścią rozporządzenia w sprawie RRF Parlament Europejski jest uprawniony do otrzymywania odpowiednich informacji na temat stanu realizacji krajowych planów.

Europarlament oczekują, że otrzyma – jak głosi rezolucja -„podsumowanie reform i inwestycji wynikających z otrzymanych planów krajowych (…) w łatwo zrozumiałym i porównywalnym formacie, w tym wszelkie istniejące tłumaczenia dokumentów przedłożonych przez państwa członkowskie”.

Przeciwko projektowi głosowali europosłowie PiS.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

KREDYTY

Dla zmrożonych medialną wizją WIBORowego chaosu mamy dwie informacje. Jedną gorszą, że kredyty nadale będzie trzeba spłacać. Drugą lepszą - że wbrew temu, co...

FIRMA

Będą ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców, którzy będą chcieli pracować w Polsce. Zmiany zapowiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek. Szczegóły tych zmian są...