Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ZAKAŻEŃ COVID JUŻ TYLE, CO PRZED ROKIEM

4. fala pandemii w Polsce rozkręca się na dobre. Dane o zakażeniach przekroczyły w czwartek 700 przypadków.

ZAKAŻEŃ COVID JUŻ TYLE, CO PRZED ROKIEM

Średnia siedmiodniowa mocno przekracza już pół tysiąca przypadków dziennie i rośnie nieprzerwanie od 24 dni. Jeśli czują się Państwo zupełnie spokojni, że tym razem lockdown nam nie grozi – to mając tę samą nadzieję, że lockdownu nie będzie, przypomnimy tylko, że dokładnie rok temu – 16 września 2020 roku – średnia siedmiodniowa zakażeń wynosiła 541 przypadków. O sześć mniej, niż dziś. Najwięcej nowych zakażeń przybywa w województwach, w których odsetek zaszczepionych osób jest najniższy – to województwa: lubelskie, podlaskie i podkarpackie.

ZAKAŻEŃ COVID JUŻ TYLE, CO PRZED ROKIEM
ZAKAŻEŃ COVID JUŻ TYLE, CO PRZED ROKIEM


Średnia siedmiodniowa zgonów również rośnie, chociaż wciąż wolniej, niż średnia zakażen. Obecnie wynosi 8 zgonów dziennie – co oznacza, że współczynnik śmiertelności to obecnie ok. 1.5%. Dokładnie rok temu średnia siedmiodniowa zgonów wynosiła 12, co dawało współczynnik śmiertelności na poziomie 2.2%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZAKAŻEŃ COVID JUŻ TYLE, CO PRZED ROKIEM

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Lockdown do galerii handlowych nie wrócił, ale klienci też nie. Szokujące dane o poziomie ruchu w galeriach przytacza serwis PropertyNews.

BIZNES I POLITYKA

Projekt lex Hoc idzie do kosza. W Sejmie jest nowy poselski projekt przepisów o testowaniu pracowników na COVID-19. Zakłada m.in. możliwość bezpłatnego testowania się...

FIRMA

Kwarantanna 7 dni - takie zasady obowiązują od wtorku, 25 stycznia. Ale izolacja nadal 10 dni. Czym się różni kwarantanna od izolacji?

POLSKA

Ostatniej doby wykryto w Polsce ponad 22 tysiące nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 592 osoby z COVID-19, z czego 75 procent to osoby niezaszczepione -...

%d bloggers like this: