Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

PALIWOWE ŻNIWA ORLENU

Czują się Państwo niekomfortowo wjeżdżając na stację benzynową i z niepokojem sprawdzając aktualne ceny paliw? Nic dziwnego.
Największy gracz na rodzimym rynku paliwowym, czyli PKN Orlen poinformował właśnie, że w czwartym kwartale 2022 r. zarobił cztery razy tyle co rok wcześniej.

NA ORLENIE WCIĄŻ DROGO

W ostatnich trzech miesiącach 2022 r. zysk netto płockiego koncernu wyniósł ponad 16 mld 370 mln zł, wobec 4 mld 100 mln zł rok wcześniej.
Natomiast skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 102 mld zł w IV kw. 2022 r. wobec 40 mld zł rok wcześniej.

CZYTAJ TEŻ: REKORDOWY ZYSK ORLENU. JAKIE MARŻE USTALI SPÓŁKA W TYM ROKU? (ROZMOWA)

W całym 2022 roku spółka kierowana przez Daniela Obajtka miała 35 mld zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 278 MLD ZŁ. To rzecz jasna najlepsze wyniki w historii spółki z Płocka.
Sama firma zastrzega, że wyniki rok do roku nie są porównywalne, gdyż w 2022 roku PKN Orlen sfinalizował przejęcie Grupy Lotos i PGNiG. Orlen informował niedawno, że tymczasowa wartość zysku PKN Orlen z tytułu okazyjnego nabycia PGNiG zwiększy w IV kwartale 2022 r. EBITDA grupy Orlen o około 8,1 mld zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

INNE

O ponad 15 proc. urosły na na zamknięciu GPW akcje spółki Prochem. Kurs wystrzelił po informacji że spółka będzie zaangażowana w budowę elektrownii atomowej...