Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

PALIWA TANIEJĄ. PB I ON PONIŻEJ 6 ZŁ/L

Ceny benzyny wracają do poziomów poniżej 6 złotych za litr. To efekt niższych cen ropy na rynkach światowych poniżej 85 dolarów za baryłkę i umocnienia złotego wobec dolara – co przełożyło się na ceny w hurcie.

PALIWA TANIEJĄ. PB I ON PONIŻEJ 6 ZŁ/L

Analitycy rynku paliw z e-pertrol prognozują, że w tym tygodniu ceny będą spadać.

I tak litr popularnej 95tki kosztować może między 5.86 a 5.99 złotych za litr.
Za 98-kę zapłacimy między 6,16-6,29 zł za litr.
Tanieć będzie także diesel, średnia cena szacowana jest w przedziale między 5,85-5,99 zł za litr. Prawdopodobna jest też obniżka autogazu, którego średnia cena na rynku kształtować się może między 3,28 a 3,36 zł za litr.
Zdaniem analityków rynku paliw z e-petrol – do poprawy nastrojów na giełdach naftowych w ostatnich dniach przyczyniły się doniesienia w sprawie braku postępu w międzynarodowych negocjacjach z Iranem, które odsuwają w czasie perspektywę zniesienia amerykańskich sankcji nałożonych na władze w Teheranie. Argumentów za odbiciem dostarczały też pierwsze badania dotyczące nowej mutacji koronawirusa, które pokazały, że zjadliwość wariantu omikron może być mniejsza niż się obawiano.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Pierwsza stacja MOL już działa przy trasie S7.

CENY

Tona węgla w Holandii kosztuje znacznie mniej niż w Polsce.

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy obniżka zapowiadana przez rząd pomoże piekarniom rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Grzegorzem Putką, prezesem zarządu Piekarni Putka.

%d bloggers like this: