Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

OTOCZENIE MAKRO

PADŁY NOWE REKORDY: PMI DLA PRZEMYSŁU 59.4 PKT.

Przemysł chce zamawiać. Krajowym przemysł napędził silny popyt zagraniczny. Padły nowe rekordy w czerwcowych odczytach z Polskiego sektora wytwórczego.

PADŁY NOWE REKORDY: PMI DLA PRZEMYSŁU 59.4 PKT.

PMI polskiego sektora przemysłowego wzrósł do rekordowego poziomu 59,4 pkt w czerwcu, podbijając tym samym zeszłomiesięczny rekord 57,2 pkt.

Konsensusu oczekiwany przez analityków był na poziomie 57,0 pkt.

Z tak dobrymi danymi z sektora wytwórczego nie mieliśmy do czynienia od ponad 20 lat, za które dostępne są porównywalne dane.

Polski przemysł odnotowuje PMI powyżej 50 pkt. nieprzerwanie od lipca ubiegłego roku. Jest to wskaźnik wyprzedzający i ma na celu pokazać prognozy dla gospodarki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Wskaźnik PMI, obrazujący koniunkturę w polskim przemyśle, piąty miesiąc z rzędu znajduje się poniżej ważnej granicy 50 punktów. Wynik okazał się jednak lepszy od...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kondycji przemysłu w Polsce i Europie, zwłaszcza w branży automotive rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Małgorzatą Bieniaszewską, właścicielką firmy MB Pneumatyka oraz...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki i kondycji polskiego przemysłu rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Jackiem Michalakiem, prezesem SelenyFM s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowym poziomie inflacji CPI oraz jak przedłużone tarcze antyinflacyjne mogą wpłynąć na ceny w styczniu rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Henrykiem...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: