Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

OWOCNE WINOBRANIE WE WŁOSZECH

Tegoroczne winobranie we Włoszech będzie mniejsze ale doskonałej jakości.

WINOBRANIE WE WŁOSZECH

Włoskiego wina będzie mniej w tym roku, ale będzie wysokiej jakości. Tak ocenili eksperci z krajowego związku rolników Coldiretti, a wszystko za sprawą upalnego początku jesieni we Włoszech.

Długie, łagodne i suche lato to dobra wróżba dla jakości zbiorów wina. Brak gwałtownych różnic między temperaturami w dzień i w nocy wzbogaca bukiet i podnosi jakość wina, a brak nadmiernej wilgoci powoduje, że winorośli nie grozi pleśń i gnicie.

CZYTAJ TEŻ: NIEWIELKIE ZMIANY NA WALL STREET

Włoska produkcja wina będzie w tym roku niższa o 14 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Na południu i w centrum kraju spadek ten sięgnie nawet 50 procent. To efekt marnej pogody – najpierw długiego okresu niepogody, a potem rekordowych upałów. Prognozy zakładają wyprodukowanie 43 milionów hektolitrów wina. Rok temu wyprodukowano 50 milionów.Jeśli te szacunki się potwierdzą, będzie to jeden z gorszych sezonów, ale nie pod względem jakości. Ze względu na wspomniane warunki pogodowe, ta ma być znakomita.

Co ciekawe, włoscy specjaliści oczekują, że w tym roku rywalizacja między Francją i Włochami w produkcji wina będzie wyrównana. Wynika to z faktu, że Franccy winiarze w tym roku zmagają się ze skutkami anomalii pogodowych i chorobami winorośli.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

INFLACJA

Drożejące ziarna kawy podnoszą ciśnienie Włochom i to bez espresso, które staje się coraz droższe. Rocznie we Włoszech wypijanych jest 6 miliardów filiżanek kawy....

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.