Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

OWOCNE WINOBRANIE WE WŁOSZECH

Tegoroczne winobranie we Włoszech będzie mniejsze ale doskonałej jakości.

WINOBRANIE WE WŁOSZECH

Włoskiego wina będzie mniej w tym roku, ale będzie wysokiej jakości. Tak ocenili eksperci z krajowego związku rolników Coldiretti, a wszystko za sprawą upalnego początku jesieni we Włoszech.

Długie, łagodne i suche lato to dobra wróżba dla jakości zbiorów wina. Brak gwałtownych różnic między temperaturami w dzień i w nocy wzbogaca bukiet i podnosi jakość wina, a brak nadmiernej wilgoci powoduje, że winorośli nie grozi pleśń i gnicie.

CZYTAJ TEŻ: NIEWIELKIE ZMIANY NA WALL STREET

Włoska produkcja wina będzie w tym roku niższa o 14 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Na południu i w centrum kraju spadek ten sięgnie nawet 50 procent. To efekt marnej pogody – najpierw długiego okresu niepogody, a potem rekordowych upałów. Prognozy zakładają wyprodukowanie 43 milionów hektolitrów wina. Rok temu wyprodukowano 50 milionów.Jeśli te szacunki się potwierdzą, będzie to jeden z gorszych sezonów, ale nie pod względem jakości. Ze względu na wspomniane warunki pogodowe, ta ma być znakomita.

Co ciekawe, włoscy specjaliści oczekują, że w tym roku rywalizacja między Francją i Włochami w produkcji wina będzie wyrównana. Wynika to z faktu, że Franccy winiarze w tym roku zmagają się ze skutkami anomalii pogodowych i chorobami winorośli.

OWOCNE WINOBRANIE WE WŁOSZECH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: