Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

OTWORZYŁBYŚ SWÓJ BIZNES JESZCZE RAZ?

Mimo dobrej koniunktury w transporcie i w budownictwie nastroje szefów firm działających w tych branżach są skrajnie różne. Jak pokazuje badanie przeprowadzone na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor – prezesi w branży budowlanej budowlanej nie żałują założenia firmy, co innego transportowcy -> tu 6-ściu na 10-ciu mówi, że drugi raz nie uruchomiłoby przedsiębiorstwa przewozowego.

OTWORZYŁBYŚ SWÓJ BIZNES JESZCZE RAZ?

Handel jest drugą po transporcie branżą, o której działający w niej przedsiębiorcy mówią, że nie zdecydowaliby się na ponowny start . Tak deklaruje w badaniu co trzeci przedsiębiorca branży handlowej.

Z badania wynika, że co czwarty przedsiębiorca – bez względu na to, jaką branżę reprezentuje, nie chciałby ponownie działać na rynku, który teraz reprezentuje.
Dlaczego? Najczęściej wymieniane przez przedsiębiorców przyczyny takiej ewentualnej decyzji to m. in. kłopoty szefów firm ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników, częste zmiany przepisów, kapitałochłonność branży czy dająca się we znaki przedsiębiorcom silna konkurencja i walka o każdego klienta.

Badanie zrealizowane przez Instytut Keralla Research, wśród mikro, małych i średnich firm, przeprowadzono na próbie 500 przedsiębiorstw, techniką wywiadów telefonicznych w lipcu 2021 roku.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...