Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

OTWORZYŁBYŚ SWÓJ BIZNES JESZCZE RAZ?

Mimo dobrej koniunktury w transporcie i w budownictwie nastroje szefów firm działających w tych branżach są skrajnie różne. Jak pokazuje badanie przeprowadzone na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor – prezesi w branży budowlanej budowlanej nie żałują założenia firmy, co innego transportowcy -> tu 6-ściu na 10-ciu mówi, że drugi raz nie uruchomiłoby przedsiębiorstwa przewozowego.

GALERIE BĘDĄ PRZERABIANE NA DOMY

Handel jest drugą po transporcie branżą, o której działający w niej przedsiębiorcy mówią, że nie zdecydowaliby się na ponowny start . Tak deklaruje w badaniu co trzeci przedsiębiorca branży handlowej.

Z badania wynika, że co czwarty przedsiębiorca – bez względu na to, jaką branżę reprezentuje, nie chciałby ponownie działać na rynku, który teraz reprezentuje.
Dlaczego? Najczęściej wymieniane przez przedsiębiorców przyczyny takiej ewentualnej decyzji to m. in. kłopoty szefów firm ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników, częste zmiany przepisów, kapitałochłonność branży czy dająca się we znaki przedsiębiorcom silna konkurencja i walka o każdego klienta.

Badanie zrealizowane przez Instytut Keralla Research, wśród mikro, małych i średnich firm, przeprowadzono na próbie 500 przedsiębiorstw, techniką wywiadów telefonicznych w lipcu 2021 roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

OTWORZYŁBYŚ SWÓJ BIZNES JESZCZE RAZ?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Ile pieniędzy Polacy wyjęli z bankomatów w lutym? Prawie siedem razy więcej, niż w poprzednich miesiącach. Ale dane NBP pokazują, że panika była mniejsza,...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

%d bloggers like this: