Connect with us

Hi, what are you looking for?

FIRMA

OTWORZYŁBYŚ SWÓJ BIZNES JESZCZE RAZ?

Mimo dobrej koniunktury w transporcie i w budownictwie nastroje szefów firm działających w tych branżach są skrajnie różne. Jak pokazuje badanie przeprowadzone na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor – prezesi w branży budowlanej budowlanej nie żałują założenia firmy, co innego transportowcy -> tu 6-ściu na 10-ciu mówi, że drugi raz nie uruchomiłoby przedsiębiorstwa przewozowego.

Handel jest drugą po transporcie branżą, o której działający w niej przedsiębiorcy mówią, że nie zdecydowaliby się na ponowny start . Tak deklaruje w badaniu co trzeci przedsiębiorca branży handlowej.

Z badania wynika, że co czwarty przedsiębiorca – bez względu na to, jaką branżę reprezentuje, nie chciałby ponownie działać na rynku, który teraz reprezentuje.
Dlaczego? Najczęściej wymieniane przez przedsiębiorców przyczyny takiej ewentualnej decyzji to m. in. kłopoty szefów firm ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników, częste zmiany przepisów, kapitałochłonność branży czy dająca się we znaki przedsiębiorcom silna konkurencja i walka o każdego klienta.

Badanie zrealizowane przez Instytut Keralla Research, wśród mikro, małych i średnich firm, przeprowadzono na próbie 500 przedsiębiorstw, techniką wywiadów telefonicznych w lipcu 2021 roku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Powiat łęczyński - na terenie którego działa LW Bogdanka - spełnia warunki zakwalifikowania go do tzw. żółtej strefy pod względem liczby nowych zakażeń. Tamtejszy...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.