Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

OTWARCIE PRZEKOPU MIERZEI WIŚLANEJ

Otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej. W rocznicę ataku Związku Radzieckiego na Polskę otwarty zostanie kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną. Oficjalne uroczystości zaplanowano na sobotę, 17 września.

OTWARCIE PRZEKOPU MIERZEI WIŚLANEJ

Przekop ma umożliwić wpływanie statków morskich do portu morskiego w Elblągu. Cieśnina Piławska, przez którą wiódł jedyny dotychczas szlak morski, znajduje się w granicach Rosji i dostęp do niej bywał już przez Moskwę blokowany.

Oficjalny kosztorys opiewa na niemal 2 mld zł. Nie jest to jednak ostateczna kwota, bo dojdą jeszcze koszty utrzymania. Cieniem na inwestycję może rzucić się również ostatni niepogłębiony odcinek toru wodnego przed portem Elbląg. Rząd zgadza się ponieść ten koszt za cenę przejęcia kontroli nad portem.

Obecnie port w Elblągu mogą obsługiwać barki o zanurzeniu maksymalnie 2 metrów. Głębokość toru wodnego na rzece wynosi bowiem 2,5 m. To wystarczy, by przyjąć jednostki z załadunkiem wynoszącym maksymalnie 1 tys. lub 1,5 tys. ton. Po pogłębieniu do 5 m port będzie w stanie obsłużyć statki przewożące nawet 5-8 tys. ton ładunków.


Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

OTWARCIE PRZEKOPU MIERZEI WIŚLANEJ

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!
Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O inwestowaniu i Inwestycjach Nowej Ery rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Michałem Krajczewskim, szefem zespołu doradztwa inwestycyjnego w biurze maklerskim BNP Paribas Polska.

FIRMA

Prawie 29 mld zł na budowę dróg chce wydać w przyszłym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. CZYTAJ TEŻ: RYNEK DEWELOPERSKI W ZAPAŚCI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O inwestowaniu instytucjonalnym w nieruchomości rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Małgorzatą Dankowską z Zespołu Doradztwa Podatkowego w TPA Poland.

INNE

W Nadarzynie powstała nowa fabryka Alstom.

%d bloggers like this: