Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BEZPIECZEŃSTWO

OSZUŚCI NIE PRÓŻNUJĄ

OSZUŚCI NIE PRÓŻNUJĄ
źródło: pixabay.com

Jedna trzecia Polaków w ostatnim roku spotkała się z próbą wyłudzenia ich danych poprzez np. fałszywy telefon lub e-mail, a 12,4 proc. padło tego ofiarą – wynika z badania serwisu ChronPESEL.pl i KRD.

Jak wynika ze statystyk Urzędu Ochrony Danych Osobowych, cytowanych w badaniu, liczba zgłaszanych naruszeń ochrony danych osobowych w ostatnich latach rośnie. W 2022 r. do UODO zgłoszono niemal 13 tys. takich przypadków, a dwa lata wcześniej – 7,5 tys. Rzeczywista skala zagrożenia bezpieczeństwa danych osobowych jest jednak znacznie wyższa – uważają eksperci serwisu ChronPESEL.pl.

CZYTAJ TEŻ: GOTÓWKA W FIRMACH ZOSTAJE

Od podmiotów odpowiedzialnych za wyciek danych oczekujemy przede wszystkim informacji o tym, że do takiej sytuacji doszło oraz jakie dane trafiły w niepowołane ręce (po 63,5 proc. wskazań), a także wdrożenia działań zmniejszających ryzyko wystąpienia podobnych zdarzeń w przyszłości (60,2 proc.).

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak wielka reforma czeka przedsiębiorców i innych obywateli oraz usług telekomunikacyjnych, rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Adamem Marczyńskim z NASK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wdrażaniu Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa rozmawiał na Konferencji PIKE 2024 Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Gawkowskim, wicepremierem i ministrem cyfryzacji.

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Takie pytanie zadawli przedstawiciele Polskiej Izby Komunikacji Eternetowej, podczas konferencji KIKE2024. Szczególnie trudny jest problem wymiany dalekowschodniego sprzętu znajdującego się na zapleczu lokalnych sieci...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy publiczne punkty dostępu do internetu są bezpieczne i jak się zabezpieczyć przed zagrożeniami rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Pilarczykiem,...