Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KONKURSY

OSTRA PRZECENA BIOMEDU-LUBLIN

O prawie 30 proc. spadł kurs akcji Biomedu Lublin po informacji, że opracowywany przez polski biontech potencjalny lek na Covid-19 nie przeszedł pomyślnie badań klinicznych.

OSTRA PRZECENA BIOMEDU-LUBLIN

W przesłanej informacji Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie wskazał, że „decyzja o zakończeniu badań została podjęta na podstawie dokonanych ustaleń z Agencją Badań Medycznych, mając na względzie optymalizację finansowania badania ze środków publicznych, wobec wyników wskazujących na brak osiągnięcia celów projektu”.
Przypomnijmy że opracowywany przez lubelska spółkę lek na bazie osocza osób, które przechorowały Covid-19 przez wiele miesięcy mocno napędzał notowania Biomedu.
W szczytowym momencie koronawirusowej hossy na GPW, w marcu tego roku, jedna akcja Biomedu-Lublin warta była 20 i pół złotego. Po dzisiejszej przecenie walor spółki kosztuje już tylko 4 zł i 50 groszy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Biomed Lublin jest dziś drugą najmocniej rosnącą spółka na całym warszawskim rynku. Nie jest jasne, czy to dalszy efekt wczorajszej informacji o dofinansowaniu spółki...

%d bloggers like this: