Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

OSTATNI ZACHODNI SERWIS SPOŁECZNOŚCIOWY ZNIKA Z CHIN

Nie udało się Amerykanom wyrzucić chińskiego Tiktoka – Chińczykom udało się za to wyrzucić amerykańskiego Linkedina. Należący do Microsoftu serwis społecznościowy znika z Chin.

city with skyscrapers
Photo by Manuel Joseph on <a href="https://www.pexels.com/photo/city-with-skyscrapers-19885/" rel="nofollow">Pexels.com</a>

Szefowie Linkedina poinformowali, ze zamykają chińską wersję serwisu z powodu nasilającej się w Chinach cenzury. Prawdopodobnie ma to związek z opublikowaniem przez chiński Linkedin czarnej listy dziennikarzy – czyli takich, których władze Chin uważają za zagrożenie dla siebie. Po tej publikacji na Linkedin spadła fala krytyki.
Linkedin działał w Chinach od 6 lat i był jedyną zachodnią siecią społecznościową, której Pekin pozwolił funkcjonować na swoim terenie. W odwecie za zakaz działania amerykańskich portali w Chinach były prezydent Donald Trump usiłował wyrugować ze Stanów Zjednoczonych chińską sieć Tiktok – ale próby spełzły na niczym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

AZJA

Evergrande ponownie na krawędzi niewypłacalności. Po wykonaniu trzech wypłat, dziś mija termin kolejnej. Do spłaty jest 82.5 miliona dolarów.

ŚWIAT

Wskaźnik aktywności chińskiego sektora usług spadł w listopadzie do 52 punktów z niespełna 54 w październiku - wynika z prywatnego badania Caixin/Markit. Spadek był większy...

BIZNES I POLITYKA

Cena ropy Brent - kluczowej dla europejskiego rynku - wróciła powyżej 80 dolarów za baryłkę mimo skoordynowanej akcji uwalniania rezerwa. USA, Wielka Brytania, Chiny,...

ŚWIAT

Dzisiejsze dane z chińskiej gospodarki dot. sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej okazały się lepsze od prognoz rynku.