Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

OSTATNI ZACHODNI SERWIS SPOŁECZNOŚCIOWY ZNIKA Z CHIN

Nie udało się Amerykanom wyrzucić chińskiego Tiktoka – Chińczykom udało się za to wyrzucić amerykańskiego Linkedina. Należący do Microsoftu serwis społecznościowy znika z Chin.

city with skyscrapers
Photo by Manuel Joseph on <a href="https://www.pexels.com/photo/city-with-skyscrapers-19885/" rel="nofollow">Pexels.com</a>

Szefowie Linkedina poinformowali, ze zamykają chińską wersję serwisu z powodu nasilającej się w Chinach cenzury. Prawdopodobnie ma to związek z opublikowaniem przez chiński Linkedin czarnej listy dziennikarzy – czyli takich, których władze Chin uważają za zagrożenie dla siebie. Po tej publikacji na Linkedin spadła fala krytyki.
Linkedin działał w Chinach od 6 lat i był jedyną zachodnią siecią społecznościową, której Pekin pozwolił funkcjonować na swoim terenie. W odwecie za zakaz działania amerykańskich portali w Chinach były prezydent Donald Trump usiłował wyrugować ze Stanów Zjednoczonych chińską sieć Tiktok – ale próby spełzły na niczym.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

OSTATNI ZACHODNI SERWIS SPOŁECZNOŚCIOWY ZNIKA Z CHIN

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O protestach w Chinach i o polityce zero covid rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global Consulting, wykładowcą studiów chińskich...

AZJA

Przez zamieszki produkcja Apple w Chinach może być mniejsza.

AZJA

Przedłużające się lockdowny w Chinach doprowadziły w weekend do największych protestów społecznych od masakry na placu Tiananmen w 1989 roku.

POLSKA

LOT poleci do Pekinu - pierwszy rejs 7 grudnia.

%d bloggers like this: