Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

ORLEN ZASKOCZYŁ ZYSKAMI

Drożyzna na stacjach benzynowych i wysokie ceny ropy na światowych rynkach służą za to największej krajowej firmie petrochemicznej w Polsce, czyli PKN Orlen.

ORLEN ZASKOCZYŁ ZYSKAMI

Zysk netto PKN Orlen wyniósł w pierwszym kwartale 2 mld 850 mln zł o ponad miliard złotych przebijając oczekiwania rynku.
Natomiast przychody ze sprzedaży płockiej spółki wyniosły 45 mld 400 mln zł i okazały się nieco niższe niż szacowali analitycy.

PKN: 2,85 MLD ZŁ ZYSKU W 1Q ’22

EBITDA LIFO czyli zysk przed odsetkami, opodatkowaniem i amortyzacją wraz uwzględnieniem zapasów grupy PKN Orlen w pierwszym kwartale 2022 roku wyniosła 2 mld 790 mln zł – podała spółka w prezentacji wynikowej. Wynik uwzględnia wycenę pozycji zabezpieczających na CO2 w wysokości minus 1,73 mld zł oraz hedging na poziomie minus 1,17 mld zł.

ORLEN ZASKOCZYŁ ZYSKAMI

Sam PKN Orlen oczekuje, że w 2022 roku średnia cena ropy Brent może wynieść ok. 120 USD za baryłkę, marże rafineryjne się poprawią, a znaczący dyferencjał Brent/Ural się utrzyma – podała spółka w prezentacji. Natomiast w opinii Orlenu ceny gazu mogą wzrosnąć dwukrotnie rdr.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak oszczedzać w trudnych czasach i niskich oprocentowaniach lokat rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Majtkowskim, analitykiem w eToro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak udało się osiągnąć tak dobre wyniki grupie kapitałowej TIM s.a. rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Tokarczukiem, członkiem zarządu grupy...

BIZNES I POLITYKA

Orlen chce przejąć rosyjską rafinerię. Niemiecki rząd federalny przystąpił do przejmowania aktywów Rosnieftu na terenie Niemiec. Jednym z jej kluczowych elementów jest rafineria w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O znakomitych zyskach jakimi może się pochwalić Vistula Retail Group (VRG) rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Januszem Płocicą, prezesem VRG s.a.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: